Sport.pl

MŚ siatkówka 2018. Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował, nie mogliśmy go zatrzymać

Michał Kubiak i Bartosz Kurek, to dwóch zawodników, którzy - zdaniem trenera reprezentacji Brazylii, Renana Dal Zotto, zdecydowali o niedzielnym zwycięstwie reprezentacji Polski, która wygrała 3:0 z Canarinhos, broniąc tym samym wywalczonego przed czterema laty tytułu siatkarskich mistrzów świata.

- Polska świetnie zaczęła spotkanie. Jej zawodnicy byli genialni, a my popełnialiśmy głupie błędy w niektórych momentach. Nie mogliśmy zneutralizować Bartosza Kurka i Michała Kubiaka - przyznał w rozmowie z portalem "olimpiadatododia.com" Dal Zotto po niedzielnej porażce z biało-czerwonymi. - Kubiak jest bardzo techniczny, znajdował dziury w bloku, czym nas denerwował. Trzeba jednak powiedzieć, że jest świetnym zawodnikiem i przywódcą. Kurek natomiast to jeden z najlepszych graczy na świecie - dodał.

>> Wpadka organizatorów podczas dekoracji reprezentacji Polski

Trener Brazylijczyków był zaskoczony porażką z Polską, ale przyznawał jednocześnie, że jest zadowolony z tego, czego dokonała jego drużyna. - Kończymy turniej z uniesionymi głowami, bo wykonaliśmy świetną robotę. Daliśmy maksimum - przyznał.

>> Jacek Kurski, prezes TVP potwierdza: mecze siatkarskiej reprezentacji Polski przez trzy najbliższe lata w publicznej telewizji

58-latek twierdził jednak, że mecz z Polską mógłby wyglądać inaczej, gdyby jego drużyna przez kontuzje nie straciła dwóch czołowych zawodników. - Szkoda, że nie mogliśmy liczyć na Lucarellego i Mauricio Borgesa. To jedni z najlepszych przyjmujących na świecie - zakończył Dal Zotto.

Więcej o:
Komentarze (33)
Renan Dal Zotto, trener Brazylii: Michał Kubiak nas denerwował, nie mogliśmy go zatrzymać
Zaloguj się
 • miyatoto

  Oceniono 19 razy 15

  Przegrali, bo zabrakło u nich dwóch podstawowych - kontuzjowanych zawodników ?
  Ok. Tylko że u nas zabrakło z tego samego powodu Mateusza Miki, który w finale MŚ cztery lata temu, niemal sam pogrążył Brazylijczyków.
  Co by było, gdyby byl zdrowy i na lewym skrzydle zagrałby zamiast Szalpuka ?
  Rzeź niewiniątek ?

 • morsik2

  Oceniono 19 razy 13

  Gdybym był na miejscu wszystkich naszych przeciwników w tych mistrzostwach, to mnie Bartuś Kubiak też by denerwował.
  Brawo Bartek, jesteś wielki!!!!!

 • skonczylemsie

  Oceniono 10 razy 10

  Mamy złoto i to jest najważniejsze.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 19 razy 9

  Czy ktoś zna opinię ruskiego dupka Spirytusowa?, bo on nam zawsze życzy jak najgorzej

 • pacjentopolski

  Oceniono 5 razy 5

  PODZIW i ZACHWYT :) to poczucie o POLSKICH SIATKARZACH 2018 :). TRENER - Ten mały -wielki BELG :) , witaj w naszym kraju i czuj się jednym z nas !. BARTEK KUREK , PAWEŁ ZATORSKI TO FILARY, które wspomagały GIGANTY CAŁEJ DRUŻYNY ! KAŻDY JEST NA RÓWNI WIELKI !!!!!!!!!

 • miecztemidy

  Oceniono 2 razy 2

  Należy docenić wypowiedź trenera w-ce Mistrzów,który docenia grę Mistrzów.

 • ukos

  Oceniono 2 razy 2

  Nasza drużyna ma jeszcze rezerwy. Po usunięciu paru znanych wszystkim mankamentów może przez parę lat dominować. Prawdziwym mistrzostwem była taka gra, żeby zminimalizować liczbę okazji do wykorzystania polskich słabszych stron.

 • kumpelmichnika

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Polacy !

 • boliver

  0

  Ten huligan zabiera glos,, po meczu z rosjanami powinien byc wyslany do faweli,,

  🇵🇱 Pomscila rownoczesnie naszych bliskich zza miedzy,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX