MŚ siatkówka 2018. Jacek Kurski, prezes TVP potwierdza: mecze siatkarskiej reprezentacji Polski przez trzy najbliższe lata w publicznej telewizji

Obrona mistrzostwa świata przez siatkarską reprezentację Polski, to nie jedyna dobra wiadomość dla kibiców. Fani zespołu Vitala Heynena mogą się cieszyć również z tego, że przez trzy najbliższe lata będą mogli oglądać spotkania biało-czerwonych w publicznej telewizji.

Wiadomość o prawach do transmitowania meczów siatkarskiej reprezentacji Polski potwierdził prezes TVP, Jacek Kurski. – Przez trzy najbliższe lata będziemy pokazywać na naszej antenie spotkania polskiej reprezentacji – przyznał.

>> MŚ Siatkówka. Wymowny wpis Piotra Nowakowskiego. 'Dziękuję wszystkim za podłożenie'

Zakończone w niedzielę mistrzostwa pokazywane były równolegle przez TVP i Polsat. Finał w TVP, zdaniem prezesa telewizji, oglądało łącznie ponad siedem milionów Polaków. – Chciałem podziękować wszystkim, którzy zasiedli przed ekranami swoich telewizorów. Pokazaliście, że jesteście z naszymi reprezentantami, że ich szanujecie i kochacie – powiedział Kurski.

>> Polska znowu złota. Ale teraz błyszczy jeszcze jaśniej

- Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak fantastycznym przedsięwzięciu, jakim jest polska siatkówka – zakończył, informując jednocześnie, że w TVP  będziemy mogli oglądać m.in. mecze Ligi Narodów, mistrzostw Europy czy igrzysk olimpijskich.

Spotkania siatkarskiej reprezentacji Polski pokazywane będą także na antenach Polsatu, który na początku bieżącego roku zawarł umowę ze światową federacją siatkówki. Stacja nabyła prawa do transmitowania meczów biało-czerwonych do 2024 roku. Na głównym Polsacie, a także jego kanałach sportowych będzie można zobaczyć m.in. mecze MŚ 2022, Pucharu Świata 2019 i 2023, a także turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.