MŚ siatkówka. Vital Heynen zdradził następny cel reprezentacji Polski

W niedzielę 30 września reprezentacja Polski obroniła tytuł siatkarskich mistrzów świata. Biało-czerwoni w finale turnieju we Włoszech i Bułgarii okazali się lepsi od Brazylijczyków (podobnie, jak przed czterema laty), z którymi wygrali 3:0. Po triumfie w MŚ selekcjoner Polaków, Vital Heynen, zdradził następny cel, jaki stoi przed jego drużyną.

- Dla mnie nic się nie zmienia. Mój główny cel to medal igrzysk olimpijskich, a ten sukces na mistrzostwach pokazuje tylko, jaki mamy potencjał. Kolejny rok będzie jednak jeszcze trudniejszy, bo wszyscy rywale będą mieć świadomość, że grają z mistrzami świata – przyznał Heynen w rozmowie z „Polsatem Sport”.

>> Tak Polacy świętowali zdobycie mistrzostwa świata [WIDEO ZZA KULIS]

Po niedzielnym zwycięstwie, a także po wcześniejszych spotkaniach Polaków, wielu zawodników podkreślało, że sukcesu nie byłoby, gdyby nie znakomita praca belgijskiego trenera. Siatkarze chwalili 49-latka m.in. za jego szczerość. – Jesteśmy drużyną, więc musimy być szczerzy we własnym gronie. Czasem trzeba sobie mówić trudne słowa, poruszać trudne tematy. Załatwiać je wewnątrz zespołu. Jeśli pojawia się jakiś problem, to wspólnie trzeba szukać jego rozwiązania – przyznał Heynen.

>> Polska znowu złota. Ale teraz błyszczy jeszcze jaśniej

I zakończył: Skupmy się na tym sukcesie. Mamy świetną ekipę. Mamy młodzież, na którą możemy liczyć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.