Sport.pl

MŚ Siatkówka. Wymowny wpis Piotra Nowakowskiego. 'Dziękuję wszystkim za podłożenie'

Serbowie, Amerykanie, Brazylijczycy - Polska na zakończonych w niedzielę siatkarskich mistrzostwach świata pokonała wiele potęg. W finale okazała się lepsza od Canarinhos, pokonując ich 3:0. Sukces biało-czerwonych wymownie skomentował jeden z zawodników zespołu Vitala Heynena, Piotr Nowakowski.

- Co my żeśmy tu od…walili, to aż brak słów! Jesteśmy! Mistrzami! Świata! Znowu! – napisał na Twitterze Nowakowski po niedzielnym finale siatkarskich MŚ. – No i dziękuję wszystkim za podłożenie! Mega – dodał.

>> Bartosz Kurek MVP turnieju! Piotr Nowakowski i Michał Kubiak w najlepszej drużynie

30-letni środkowy nawiązał w ten sposób do zarzutów, jakimi obarczano reprezentację Serbii po meczu w drugiej fazie MŚ. Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia przegrała wówczas z Polską 0:3, prezentując się fatalnie. W mediach, a także wśród kibiców pojawiło się dużo głosów mówiących o tym, że Serbowie „podłożyli się” Polakom, by uniknąć trudniejszego rywala w kolejnym etapie turnieju.

>> Tak Polacy świętowali zdobycie mistrzostwa świata [WIDEO ZZA KULIS]

Po drugim meczu z Serbami (trzecia faza MŚ), również wygranym przez Polaków, Nowakowski w swoim stylu mówił, że „w końcu i tak sięgniemy po złoto, bo wszyscy nam się podłożą”. Ani Amerykanie, ani Brazylijczycy tego nie zrobili, ale złoto w ręce siatkarzy Heynena i tak trafiło.

Więcej o:
Komentarze (19)
Wymowny wpis Piotra Nowakowskiego. ?Dziękuję wszystkim za podłożenie?
Zaloguj się
 • morsik2

  Oceniono 17 razy 15

  Panie Piotrze, psy szczekają a karawana jedzie dalej. Takie Pierdoły o Waszej grze to może wygłaszać "sportowiec kanapowy"
  Wielki szacun dla Was wszystkich

 • Oceniono 12 razy 10

  No jak Amerykanie sie nie podlozyli!!! Oczywiscie ze tak. Wystawili na mecz z Brazylia najgorszy sklad zeby trafic na wg nich slabszych od siebie Polakow w polfinale za co dostali baty a my zostalismy Mistrzami Swiata.

 • kinio101

  Oceniono 11 razy 7

  No proszę, okazuje się, że siatkówka to taka gra, w której chodzi o umiejętne podkładanie się rywalom.

 • Stfan Batory

  Oceniono 7 razy -3

  Strategia rozkładu sił to bardzo ważny element gry zespołowej, szczególnie na turniejach. Niestety ale fakty są takie, że kombinowanie daje przewagę. Gdyby nie było założonych z góry drabinek tylko losowanie po każdym etapie konkursu to by się to szybko skończyło... Niestety nikomu na tym nie zależy ;) z oczywistych powodów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX