MŚ Siatkówka. Wymowny wpis Piotra Nowakowskiego. 'Dziękuję wszystkim za podłożenie'

Serbowie, Amerykanie, Brazylijczycy - Polska na zakończonych w niedzielę siatkarskich mistrzostwach świata pokonała wiele potęg. W finale okazała się lepsza od Canarinhos, pokonując ich 3:0. Sukces biało-czerwonych wymownie skomentował jeden z zawodników zespołu Vitala Heynena, Piotr Nowakowski.

- Co my żeśmy tu od…walili, to aż brak słów! Jesteśmy! Mistrzami! Świata! Znowu! – napisał na Twitterze Nowakowski po niedzielnym finale siatkarskich MŚ. – No i dziękuję wszystkim za podłożenie! Mega – dodał.

>> Bartosz Kurek MVP turnieju! Piotr Nowakowski i Michał Kubiak w najlepszej drużynie

30-letni środkowy nawiązał w ten sposób do zarzutów, jakimi obarczano reprezentację Serbii po meczu w drugiej fazie MŚ. Drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia przegrała wówczas z Polską 0:3, prezentując się fatalnie. W mediach, a także wśród kibiców pojawiło się dużo głosów mówiących o tym, że Serbowie „podłożyli się” Polakom, by uniknąć trudniejszego rywala w kolejnym etapie turnieju.

>> Tak Polacy świętowali zdobycie mistrzostwa świata [WIDEO ZZA KULIS]

Po drugim meczu z Serbami (trzecia faza MŚ), również wygranym przez Polaków, Nowakowski w swoim stylu mówił, że „w końcu i tak sięgniemy po złoto, bo wszyscy nam się podłożą”. Ani Amerykanie, ani Brazylijczycy tego nie zrobili, ale złoto w ręce siatkarzy Heynena i tak trafiło.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.