MŚ siatkówka 2018. Polska - Brazylia 3:0. Kurek i wszystko jasne? Nie, nie, świeciły też inne gwiazdy [OCENY]

Za Bartosza Kurka mówią liczby. Ale my musimy swoje dopowiedzieć. Najlepszy w tej chwili siatkarz świata znów był liderem reprezentacji Polski. Ale w finale mundialu nasza kadra miała jeszcze kilku asów. Aż czterech Polaków dostało wyróżnienia indywidualne. Tu muszą się posypać noty marzeń.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

Piotr Nowakowski 5

W ataku 2/3, jeden as, tym razem bez punktowego bloku. Klasa. Podkreślona tytułem najlepszego środkowego imprezy.

Bartosz Kurek 6

20/29 – 69 proc. skuteczności ataku. Czy trzeba pisać więcej? Trzeba! Bo były jeszcze dwa asy serwisowe i dwa punktowe bloki. To był popis najlepszego w tej chwili siatkarza świata, MVP mundialu.

Artur Szalpuk 6-

W ataku bardzo solidne 53 proc. skuteczności (8/15). A przyjęcie znakomite. Brazylijczycy skierowali w niego 16 zagrywek, on się nie pomylił, zanotował 62 proc. pozytywnego odbioru. Dzień po tym jak rozstrzeliwali go Amerykanie, pokazał, że umie wszystko, że jest zawodnikiem kompletnym. A propos – dwa punkty dorzucił blokiem, a choć nie zanotował asa serwisowego, to swoimi floatami męczył Brazylijczyków; przy 13 serwisach nie pomylił się nawet raz.

Fabian Drzyzga 6-

Wielki spokój, pewność, prawdziwy lider. Do tego aż trzy punkty blokiem, najwięcej w drużynie.

Michał Kubiak 6-

W ataku 48 proc. skuteczności (10/21), w obronie świetny, w przyjęciu raz ustrzelony, ale wziął na siebie najwięcej piłek ze wszystkich naszych zawodników (23) i w sumie miał świetne 70 proc. pozytywnego przyjęcia. W finale bez asa, ale z dwoma blokami. Kapitan zasłużenie odebrał nagrodę dla najlepszego przyjmującego mistrzostw.

Jakub Kochanowski 5

Znów dał bardzo dobrą zmianę Mateuszowi Bieńkowi. W ataku 2/3, do tego as serwisowy. Blokiem nie punktował, ale ważne wybloki były.

Mateusz Bieniek 4+

W drugim secie zmieniony przez Kochanowskiego. Atakował dwa razy, zdobył jeden punkt. Jeden dorzucił blokiem. Na zagrywce tym razem trochę słabiej – sześć prób, dwa błędy, bez asa.

Paweł Zatorski 6-

Przyjął 15 zagrywek, jednej nie dał rady odebrać. Ale miał aż 75 proc. pozytywnego przyjęcia. W decydującej fazie turnieju był świetny. Dzięki temu dostał nagrodę dla najlepszego libero mistrzostw.

Pozostali nie grali albo grali za mało, by ich ocenić.

Brazylia - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Orzeł rozszarpał kanarka. Polska mistrzem świata!

Wilfredo Leon skomentował złoto Polaków: Jestem dumny, że mogę być częścią tej drużyny