Wilfredo Leon skomentował złoto Polaków: Jestem dumny, że mogę być częścią tej drużyny

Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon skomentował zdobycie złotego medalu przez polskich siatkarzy. Przyszły reprezentant Polski wysłał wiadomość do naszych mistrzów.

- Najpiękniejszy wieczór dla polskiej siatkówki!!!! Jestem dumny, że mogę być częścią tej drużyny! Sercem byłem z tymi chłopakami w trakcie całego turnieju. Gratulacje dla wszystkich zawodników i sztabu szkoleniowego. Dokonaliście czegoś niesamowitego i zasłużyliście na to! - napisał Wilfredo Leon na swoim Facebooku.

Brazylia - Polska 0:3. Trzy rzeczy po trzech setach: Orzeł rozszarpał kanarka. Polska mistrzem świata!

Wilfredo Leon otrzymał polski paszport 14 lipca 2015 roku od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W 2017 roku zakończyły się negocjacje między federacjami, co oznaczało, że przed Leonem był czas dwuletniej karencji za zmianę barw. Oznacza to, że już w 2019 roku jeden z najlepszych siatkarzy świata będzie mógł grać w naszych barwach. 

Teraz jednak znów, podobnie jak w 2014 roku pojawia się pytanie, kto może stracić miejsce w składzie reprezentacji mistrzów świata. Wilfredo Leon to przyjmujący, a na tych mistrzostwach kapitalnie prezentował się młody Artur Szalpuk i Michał Kubiak. Przed Heynem więc trudna praca nad wkomponowaniem Leona do składu kadry. 

Bartosz Kurek MVP turnieju! Piotr Nowakowski i Michał Kubiak w najlepszej drużynie

Więcej o: