Sport.pl

MŚ Siatkówka 2018. Polska awansowała w klasyfikacji wszech czasów

Polska wygrała drugi raz z rzędu mistrzostw świata w siatkówce. Biało-czerwoni rozgromili Brazylię 3:0 i awansowali w klasyfikacji wszech czasów na trzecie miejsce.

Biało-czerwoni zdobyli trzeci medal w ostatnich czterech turniejach mistrzowskich. W 2006 roku sięgnęliśmy po srebro, w 2014 roku po złoto i w 2018 roku również po złoto.

Mistrzostwo z 2018 roku jest jest już trzecim w historii, dzięki temu awansowaliśmy też na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. 

Najwięcej tytułów mistrza świata zdobył dotychczas Związek Radziecki (6 razy), a najczęstszym organizatorem turnieju mistrzowskiego były Włochy (3 razy).

Drugie miejsce zajmuje Brazylia, która tym razem dołożyła srebrny medal i w sumie ma trzy złota oraz trzy srebra. Polska zajmuje teraz trzecie miejsce ex aequo z Włochami, a nasz dorobek to trzy złota i jeden srebrny medal.

Dzięki brązowemu medalowi Stany Zjednoczone wskoczyły na piąte miejsce.

Klasyfikacja wszech czasów:

1. Rosja (6,3,3) - w nawiasie kolejno złota, srebra i brąz. 

2. Brazylia (3,2,0)

3. Włochy/Polska (3,1,0)

4. Czechy (2,4,0)

5. USA (1,0,3)

Polskie zespoły poznały rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata

Więcej o:
Komentarze (54)
Polska awansowała w klasyfikacji wszech czasów
Zaloguj się
 • Suicide

  Oceniono 28 razy 24

  Antiga zrobił Kurkowi przysługę życia. W 2014 roku wyrzucił go z kadry, prawdopodobnie za cwaniaczenie i sodówkę, nawet oskarżano go o psucie atmosfery swoją osobą. Ominęła go impreza XXI wieku w polskiej siatkówce wtedy, zakończona złotem w Spodku. Był najważniejszy w kadrze, a Antiga lekką ręką zrezygnował z niego na korzyść Wlazłego, który zastąpił Kurka perfekcyjnie.

  Osobiście uważam, że to była świetna decyzja - przede wszystkim dla Kurka. Kto wie, czy wtedy byśmy z nim w składzie wygrali. Prawdopodobnie nie. A raczej na pewno gostek nie wziąłby się tak do roboty, jak po wygraniu w 2014 Mistrzostwa Świata. Dostał takiego kopa w ryja, że jako tak dobry zawodnik nie ma złota MŚ, że wziął się do roboty, głowępopiołem posypał i dziś odbiera MVP. Szacun Bartosz, każdemu odpier**** w życiu, nie każdy się zmienia i wraca do żywych silniejszy. Pozdro wariaty!

 • dadelog

  Oceniono 17 razy 15

  Brawo nasze chłopaki! Przynajmniej w siatkówce możemy być dumni z tego, że jesteśmy światową potęgą. Nasi kopacze powinni brać przykład z siatkarzy. Polska górą!

 • lablabi

  Oceniono 12 razy 8

  Jak ten Witaj to zrobił?Czary.
  A teraz patrzę na durnego kurskiego,chwalącego się oglądalnością i popsuł mi się humor.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 6 razy 6

  Nie Czechy, tylko Czechosłowacja (Czechy+Słowacja).

 • vodnique

  Oceniono 6 razy 6

  Podpowiedzcie, bo tak się zastanawiam...Czy to zdarza się pierwszy raz w historii ze Polska skutecznie broni tytułu mistrza świata/olimpijskiego w sporcie drużynowym?

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 8 razy 6

  Kurek Kurkiem, ale Kubiak... bez niego nie było drużyny, a nawet jak wyszedł blady jak ściana, to też było cienko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX