MŚ siatkówka 2018. Piotr Nowakowski, filar reprezentacji Polski nie zagra w finale? Rzecznik wyjaśnia

Z powodu urazu pleców środkowy polskiej kadry, Piotr Nowakowski, opuścił trening kadry przez niedzielnym finałem mistrzostw świata. Czy to oznacza, że nie zagra w meczu z Brazylią?

Piotr Nowakowski to podstawowy środkowy kadry Polski prowadzonej przez Vitala Heynena. 30-letni gracz na co dzień występuje w Treflu Gdańsk. W ostatnim meczu biało-czerwonych, w półfinale z USA, zawodnik zdobył 8 punktów, szczególnie dając się rywalom we znaki w bloku – zarówno pasywnym, jak i punktowym.

Po meczu Piotr Nowakowski nie rozmawiał z dziennikarzami w mix zone. Swoją decyzję tłumaczył zmęczeniem, późną porą i doskwierającym mu bólem pleców. - Przepraszam – powiedział polskim przedstawicielom prasy.

W niedzielę środkowy nie wziął udziału w porannym treningu Polaków.

- Na razie dementuje pogłoski o tym, że przez uraz pleców Piotr Nowakowski nie zagra w spotkaniu finałowym z Brazylią. Proszę pamiętać, że w dni meczowe zawodnicy sami decydują o tym czy chcą brać udział w zajęciach treningowych, czy nie. Widocznie środkowy uznał, że jest na tyle zmęczony, że zostanie w hotelu – mówi Sport.pl rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Janusz Uznański.

Gdyby miało się okazać, że Nowakowski jednak nie zagra, byłaby to dla naszej kadry wielka strata. - Oglądając powtórkę meczu z USA myślałem sobie „Kurczę, ależ to doświadczenie Piotrka kapitalnie widać”. On ma 30 lat, człowiek musi spędzić lata na boisku, żeby mieć takiego czuja. Tego się nie da z dnia na dzień nauczyć, trzeba mnóstwo czasu grać. Z Nowakowskiego emanuje pewność siebie, spokój. W bardzo wielu sytuacjach mnóstwo zawodników nie zachowałoby się tak jak Piotrek. On w najważniejszych momentach robi coś innego niż pozostali. On i wyśmienicie realizuje taktykę, i ma to coś, co powinien mieć jeden z najlepszych środkowych świata - mówi w rozmowie ze Sport.pl Daniel Pliński, który przez lata grał z Nowakowskim w kadrze na środku siatki.

W niedzielę o 21.15 Polska zagra z Brazylią w finale mistrzostw świata. Będzie to powtórka z meczu o złoto sprzed czterech lat. Wtedy biało-czerwoni prowadzeni przez Stephane'a Antigę wygrali z Canarinhos 3:1.

***

Anna i Robert Lewandowscy błyszczą na Oktoberfest. Odważnie

Heynen wylał kubeł zimnej wody na polskich siatkarzy

MŚ Siatkówka 2018. Tak Polacy świętowali awans do finału mistrzostw świata [WIDEO ZZA KULIS]

MŚ Siatkówka 2018. Polska - Brazylia. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja w TV i online w internecie

MŚ siatkówka 2018. Polska - USA 3:2. Pięć rzeczy po pięciu setach: Nawet Amerykanie nie byli w stanie! Polska w finale mistrzostw świata!