MŚ siatkówka 2018. Polska - USA 3:2. Kurek bił, Zatorski bronił, Kubiak robił jedno i drugie [OCENY]

Piotr Nowakowski rządził na siatce, Bartosz Kurek bił w imieniu Polski, a Paweł Zatorski rozbrajał amerykańskie bomby serwisowe. Wszystkich we wszystkim wspierał natomiast Michał Kubiak. Polska drużyna była wielka w półfinale mistrzostw świata i pokonała USA 3:2. Po takim występie noty dla ludzi Vitala Heynena muszą być znakomite.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

Piotr Nowakowski 5+

W ataku 4/6, do tego cztery punkty blokiem i mnóstwo (15) świetnych zagrywek floatem. Asa nie było, ale błędu też ani jednego. Świetny mecz najbardziej doświadczonego z naszych środkowych.

Dawid Konarski 5+

Wchodził na zmiany i bardzo pomagał. Bardzo dobra skuteczność ataku – 4/6. Do tego dwa bloki.

Bartosz Kurek 6-

To jest ten moment, w którym statystykami naszego atakującego nie trzeba się przejmować, bo bez patrzenia w nie widać, że facet gra koncerty. Jest solistą, a jednocześnie dyrygentem chóru. Chociaż to złe porównanie. On jest tym żołnierzem, za którym idą pozostali. W ataku 24/45 (53 proc.), do tego aż pięć punktów blokiem. W sumie 29 punktów. Trochę słabsza zagrywka, bez asa. Ale nie żartujmy, że to problem.

Mateusz Bieniek 3

W ataku 1/3, bez punktów blokiem i zagrywką. Szybko zmieniony.

Jakub Kochanowski 5-

Wszedł za Mateusza Bieńka i to była dobra zmiana. Najmłodszy w drużynie (urodził się dokładnie tego samego dnia co również najmłodszy Bartosz Kwolek – obaj mają po 21 lat), a bardzo pewny. W ataku 3/5, jeden punkt blokiem, jeden zagrywką. Ta kolejny raz była bardzo dobra.

Fabian Drzyzga 5-

Amerykanie serwowali niesamowicie, my mieliśmy problemy w przyjęciu, więc i Drzyzga nie miał łatwo. Solidny, dobry poziom trzymał, ale znów zdarzały mu się niedokładności we współpracy ze środkowymi, a i do skrzydeł nawet przy dobrym przyjęciu grał czasem za krótko, a czasem wyrzucał zbijających za antenkę. Świetny był w polu serwisowym, zanotował trzy asy.

Grzegorz Łomacz 5-

Dawał dobre zmiany, potrafił uspokoić sytuację. Nasza podwójna to bardzo pewna podwójna w dużej mierze dzięki niemu.

Michał Kubiak 5+

W ataku 18/33, jeden blok, trzy asy serwisowe. Ofensywa na wielki plus. Defensywa też. Dużo obron, a przyjęcie najlepsze po Pawle Zatorskim. Odebrał ponad 20 serwisów, na nim rywale zrobili dwa asy.

Artur Szalpuk 3

Bardzo trudny mecz dla naszego przyjmującego. W ataku 4/13, ale dostał mnóstwo piłek praktycznie nie do skończenia. W przyjęciu bardzo męczony przez rywali. „Strzelili” w niego 14 razy, zrobili na nim dwa asy, miał tylko 14 proc. pozytywnego odbioru. Ocena nie jest wysoka, ale niska też być nie może. Artur nie poddawał się ani przez moment. Dopóki grał, walczył, pomagał w obronie.

Aleksander Śliwka 5

Zmienił Szalpuka i w ofensywie może nie szalał (1/3), ale bardzo pewnie radził sobie w przyjęciu. Zagrywkami krzywdy Amerykanom nie robił, ale też żadnej nie zepsuł.

Paweł Zatorski 6-

Był świetny. Rozbrajał amerykańskie bomby serwisowe, swoim niewielkim przecież ciałem momentami zakrywał pół boiska po polskiej stronie siatki. Amerykanie bili wściekle, ale asa na nim nie zrobili, choć odebrał prawie 30 ich zagrywek. W obronie bardzo czujny, podbił sporo ważnych piłek.

Pozostali nie grali albo grali zbyt krótko, by ich ocenić.

MŚ Siatkówka 2018. Tak Polacy świętowali awans do finału mistrzostw świata [WIDEO ZZA KULIS]

MŚ Siatkówka 2018. Polska - Brazylia. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja w TV i online w internecie

MŚ siatkówka 2018. Polska - USA 3:2. Pięć rzeczy po pięciu setach: Nawet Amerykanie nie byli w stanie! Polska w finale mistrzostw świata!

Więcej o: