MŚ siatkówka 2018. Trener Brazylijczyków opuści mecz z USA

W piątek o godzinie 17:00 Brazylia zagra z USA w ostatnim meczu grupy I. Na ławce trenerskiej Canarinhos zabraknie trenera Renana Dal Zotto. To kara za zachowanie selekcjonera w meczu z Rosją.

FIVB zawiesiła brazylijskiego trenera za niezgodne z duchem fair-play zachowanie podczas meczu Brazylia - Rosja. Na nagraniach z kamer telewizyjnych widać, jak selekcjoner Canarinhos podczas tie-breaku, przy stanie 14:11 dla wicemistrzów świata, wrzuca piłkę na parkiet, by wymusić przerwanie akcji. Brazylia wygrała tego seta 15:12, a cały mecz 3:2.

Międzynarodowa Federacja podjęła decyzję o zawieszeniu Dal Zotto na jeden mecz (Brazylia - USA) i zagroziła, że za kolejne przewinienie selekcjonerowi grozić będą surowsze kary.

To kolejna kara zawieszenia na mistrzostwach świata. Wcześniej zdyskwalifikowany został trener Argentyny Julio Velasco, który musiał opuścić mecz swojej drużyny z Serbią za obraźliwe gesty po meczu z reprezentacją Polski.

Na turnieju ukarani zostali również polscy siatkarze. Michał Kubiak i Mateusz Bieniek muszą zapłacić po 700 euro za nieprzejście przez strefę mieszaną po meczu Polski z Iranem w Warnie.

>>> "Heynen drażni naszych siatkarzy. Ale to najlepszy trener od 4 dekad"

>>> Włosi chcieli "wylosować" Serbię i Polskę, i "wylosowali". Teraz została im matematyka

>>> Bartosz Kurek jak maszyna, Mateusz Bieniek superrezerwowym [OCENY PO MECZU Z SERBIĄ]

Więcej o: