MŚ siatkówka 2018. Polska - Serbia 3:0. Kurek jak maszyna, Bieniek superrezerwowym [OCENY]

Bartosz Kurek został wybrany MVP meczu Polska - Serbia, ale w ten sposób uhonorowany mógłby też zostać Mateusz Bieniek. Obaj byli naszymi najlepszymi zawodnikami w wygranym 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) spotkaniu w Turynie. Po tym zwycięstwie Polska jest o włos od awansu do półfinału. W piątek o godz. 21.15 mecz z Włochami. Relacja na żywo w Sport.pl.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

Piotr Nowakowski - 4+

W ataku wykorzystywany bardzo rzadko (1/2), ale bardzo pożyteczny w bloku (dwa punkty, kilka ważnych wybloków), dobry na zagrywce, nękał rywali swoimi firmowymi floatami.

Bartosz Kurek - 6-

Może bez punktu blokiem i z pięcioma zepsutymi zagrywkami, ale za dwa asy, a przede wszystkim za fantastyczne ataki ocena musi być niemal idealna. Kurek skończył 13 z 18 ataków. To daje kosmiczną, 72-procentową skuteczność.

Artur Szalpuk - 5-

Niezawodny w końcówkach, bardzo pewny nawet w najtrudniejszych sytuacjach, za to musi być wyższa nota. W sumie w ataku 9/18, dobre serwisy, mimo że bez asów. Przyjmował 10 razy, nie dał się ustrzelić zagrywką, zanotował 50 procent skuteczności.

Fabian Drzyzga - 4

Za mało gry ze środkowymi, a z Jakubem Kochanowskim gra bardzo niedokładna. Siatki nie czyścił, mimo dobrego przyjęcia.

Grzegorz Łomacz - 4+

Bardzo pomógł dogonić Serbów w pierwszym secie. Grał dokładnie niż Drzyzga. Choć i on nie potrafił wyczyścić siatki tak, jak czasami robił to Jovović.

Michał Kubiak - 5-

Jeden as, trzy bloki, w ataku 56 proc. skuteczności (9/16), 48 proc. pozytywnego przyjęcia, a w niego Serbowie celowali najczęściej (25 razy). Kapitana jak zwykle wszędzie było pełno. Dwóch serwisów nie przyjął, ale jakie to ma znaczenie wobec tego, co daje w trudnych końcówkach i siatkarsko, i mentalnie?

Mateusz Bieniek - 6-

W ataku 5/6, trzy asy, cztery bloki. Znakomite wejście z kwadratu dla rezerwowych.

Paweł Zatorski - 4+

Przyjmował 18 razy, dwukrotnie dał się ustrzelić. Pozytywnie przyjął 56 proc. zagrywek. W obronie dobry. Kolejny udany mecz naszego libero. Ale może być jeszcze lepszy.

Pozostali nie zagrali albo zagrali zbyt krótko, by ich ocenić.

MŚ siatkówka. Polska - Serbia. Michał Kubiak z czerwoną kartką w ostatnim secie

MŚ siatkówka 2018. Oni znowu to zrobili! 3:0 z Serbią i krok od awansu Polaków do półfinału!

MŚ siatkówka 2018. Polska - Serbia 3:0. Trzy rzeczy po trzech setach: Kurek bije, Polska bez litości, półfinał już prawie nasz!

Więcej o: