MŚ siatkówka. Polska - Serbia. Sytuacja w polskiej grupie [GRUPA J]

Reprezentacja Polski wygrała swój pierwszy mecz trzeciej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni pokonali 3:0 Serbów, dzięki czemu bardzo przybliżyli się do awansu do półfinału. Co musi się stać, aby siatkarze Vitala Heynena przeszli do następnej fazy turnieju?

3:0 w drugiej i 3:0 w trzeciej fazie, mecze z Serbią na siatkarskich mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii Polakom wychodzą wzorowo. W czwartek siatkarze Vitala Heynena bardzo przybliżyli się do awansu do półfinału.

>> MŚ siatkówka 2018. Mała Rosja. Amerykanie pokonali Sborną, awansując do półfinału

Sytuacja w grupie J

Po czwartkowym spotkaniu pierwsze miejsce w grupie zajmują Polacy, na drugim znajdują się natomiast Serbowie. Pomimo tego, czwartkowi rywale biało-czerwonych mają już pewny awans ze względu na małe punkty (w starciu z Polakami musieli ich zdobyć 54, by zapewnić sobie awans). Stawkę zamykają natomiast Włosi, którzy w środę przegrali 0:3 z Serbami.

1. Polska - 1 mecz - 1 wygrana - 3:0 w setach - 3 pkt.

2. Serbia - 2 mecze - 1 wygrana - 3:3 w setach - 3 pkt.

3. Włochy - 1 mecz - 1 przegrana - 0:3 w setach - 0 pkt.

>> MŚ siatkówka. Włosi chcą utrudnić zadanie Polakom

Co musi się stać, by Polacy awansowali?

Przy takim układzie tabeli, a także stosunku setów, punktów i małych punktów, Polakom wystarczy zaledwie jeden wygrany set w piątkowym meczu z Włochami. Nawet porażka 1:3 da siatkarzom Vitala Heynena grę w półfinale turnieju.

Awans biało-czerwonym dać może także przegrana 0:3, ale wówczas musieliby oni zdobyć w meczu z Włochami przynajmniej 61 małych punktów, przegrywając np. 20:25, 20:25, 21:25).

>> Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018: Terminarz

Co decyduje o kolejności miejsc w tabeli?

O kolejności miejsc w grupie trzeciej fazy siatkarskich MŚ decydują kolejno:

1. Większa liczba wygranych meczów

2. Większa liczba zdobytych puntków

3. Wyższy stosunek setów

4. Wyższy stosunek małych punktów

5. Lepszy bilans w bezpośrednich meczach