MŚ siatkówka. Bartosz Kurek mistrzem świata? Wpadka włoskich mediów

Polska gra w grupie z Włochami i Serbią w III fazie siatkarskich mistrzostw świata 2018. Włoski portal Sky Sport popisał się jednak niewiedzą w kwestii Polski.

Włosi przygotowali zestawienie najciekawszych informacji i powiązań między swoją kadrą, a rywalami. Za główne zagrożenie z polskiej strony został uznany Bartosz Kurek. - Polski "bomber" był wśród najlepszych zawodników wygranych przez Polskę poprzednich mistrzostw świata. W przeszłości grał w Lube Maceracie - napisano w uzasadnieniu.

MŚ siatkówka. Bartosz Kwolek: Szkoda byłoby nie wykorzystać szansy

Sęk w tym, że Kurek wcale nie jest mistrzem świata. W polskim turnieju nie wziął udziału ze względu na konflikt ze Stephanem Antigą. - Jest mi trochę smutno, że nie gram na mistrzostwach, ale kibicuję kolegom z reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że w finale turnieju zagrają z Włochami - mówił w rozmowie z oficjalną stroną swojego klubu. Polacy rozbili w finale Brazylię 3:1. 

Sky Sport pisze o związkach Włochów z Polakami. Prawie wszyscy z "generacji fenomenów" - tu przywoływani są Emanuele Zanini, Ferdinando De Giorgi, Andrea Anastasi, Andrea Gardini czy Lorenzo Bernandi - pracowali w Polsce. Dodatkowo oprócz Kurka w tamtejszej lidze występuje Bartosz Bednorz (Modena), a w przeszłości Michał Kubiak grał w Padovie.

MŚ siatkówka. Losowanie III fazy turnieju zostało ustawione? Belgijskie media podają listę zarzutów

Włosi przypominają również, że po raz ostatni wygrali z Polakami w 2015 roku (3:1). W ostatnim starciu Polska wygrała w Lidze Narodów 3:1.

Terminarz "polskiej" grupy:

środa, 21:15: Włochy - Serbia

czwartek, 20:30: Polska - Serbia

piątek, 21:15: Włochy - Polska

Więcej o: