Sport.pl

MŚ siatkówka. Terminarz polskiej grupy. Kiedy zagrają Polacy?

Reprezentacja Polski w poniedziałek poznała rywali i terminarz III fazy siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni najpierw zmierzą się z Serbią, a następnie z Włochami.

W III fazie siatkarskich MŚ Polacy zagrają z gospodarzami turnieju, Włochami, a także z Serbami, z którymi mierzyli się już w II fazie. To właśnie zwycięstwo nad drużyną Nikoli Grbicia dało naszej drużynie awans do kolejnego etapu imprezy.

Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w czwartek 27 września. O 20:30 zmierzą się z Serbią. Z Włochami zagrają natomiast dzień później, o godz. 21:15.

>> MŚ siatkówka. Polska poznała rywali [GRUPA J]

Grupa I:

1.Brazylia

2.USA

3.Rosja

Grupa J:

1.Włochy

2.Polska

3.Serbia

Mecze trzeciej rundy siatkarskich mistrzostw świata rozpoczną się w środę o godzinie 18.00. Potrwają do piątku. W półfinale 1. miejsce z grupy I zagra z 2. miejscem z grupy J, a zespół z 1. pozycji grupy J z 2. teamem grupy I. Przegrani zmierzą się w meczach o 3. miejsce mundialu, natomiast wygrani zagrają o złoto.

>> Polska w grupie z Włochami i Serbią. "To losowanie nie wpłynie dobrze na wizerunek siatkówki"

Terminarz III fazy siatkarskich mistrzostw świata

26.09 (środa):

17:00 - Brazylia - Rosja

21:15 - Włochy - Serbia

27.09 (czwartek)

17:00 - USA - Rosja

20:30 - Polska - Serbia

28.09 (piątek)

17:00 - Brazylia - USA

21:15 - Włochy - Polska

Więcej o:
Komentarze (39)
MŚ siatkówka. Terminarz polskiej grupy. Kiedy zagrają Polacy?
Zaloguj się
 • tukantoko

  Oceniono 17 razy 15

  Oczywiście włoscy kombinatorzy zrobili tak, żeby Polska i Serbia grały dzień po dniu, a sami będą mieli jednodniową przerwę i pełen przegląd sytuacji przed ostatnim meczem. Rzygać się chce na stronę organizacyjną tych mistrzostw i siatkówki w ogóle. Bo tak poza tym to piękna gra:-)

 • gunston

  Oceniono 4 razy 4

  W żadnej innej z dyscyplin zespołowych nie ma tak pokręconych regulaminów MŚ jakie ma siatkówka. Co impreza to inny regulamin. Moim zdaniem FIVB sama pod sobą dołki kopie a takie wykrętasy kompletnie nie służą popularyzacji siatkówki na świecie.

 • Jaqub K.

  Oceniono 4 razy 4

  Moim zdaniem kluczowy bedzie mecz Polska-Serbia. Wlosi maja asa w rekawie (sedzia) i raczej ani Polacy ani Serbowie ich nie pokonaja. Wygramy w czwartek - awansujemy dalej

 • michal_mc81

  Oceniono 4 razy 4

  Włochy kombinują ale przy okazji nam też pasuje takie ustawienie, mecz z Włochami to można będzie w piątek ustawiać bo Serbia tak jak Francja będzie "czekała".

 • el.commendante

  Oceniono 1 raz 1

  Cwaniaczki z tych Włochów, mecz z Polską ustawili sobie na koniec, by uniknąć znów "cudu nad siatką". Załóżmy że Serbia pokonuje Włochów 3:0 po zaciętym meczu z przewagami, potem Włochy gładko wygrywają z Polską, ale jak to często bywa tracą jednego seta 3:1, w ostatnim meczu Bracia Serbowie wygrywają pierwszego seta potrzebnego im do zwycięstwa w grupie i znów oddają nam 3 sety, 3:1 dla Polski.
  Możliwy scenariusz i pewnie Włosi się go bali, dlatego mecz z Polską ustawili sobie na końcu.

 • piranha11

  Oceniono 1 raz 1

  I tu machlojki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX