MŚ siatkówka. Polska w grupie z Włochami i Serbią. "To losowanie nie wpłynie dobrze na wizerunek siatkówki"

W poniedziałek reprezentacja Polski poznała rywali w III fazie siatkarskich mistrzostw świata. Biało-czerwoni zmierzą się z Włochami i Serbią. Po losowaniu grup w mediach pojawiło się wiele kontrowersyjnych opinii, m.in. na temat tego, że losowanie mogło być ustawione.

Negatywne emocje losowanie wzbudziło już na samym początku. Przeprowadzone zostało bowiem w pomieszczeniu, które nie wyglądało na odpowiednio przygotowane.

>> Polska poznała rywali [GRUPA J]

Losowanie III fazy siatkarskich mistrzostw świataLosowanie III fazy siatkarskich mistrzostw świata YouTube

Po rozpoczęciu losowania, przez kilka minut trudno było zorientować się, na jakich zasadach drużyny zostaną przydzielone do dwóch grup. Osoby prowadzące losowanie kilkukrotnie wyjmowali i z powrotem wkładali do kulek kartki z nazwami zespołów, które wciąż rywalizują w turnieju.

>> Polska - Serbia. Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Pod transmisją na żywo pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. "Boo, amatorzy", "nie rozumiem tego", "co to ma być", "o co w tym chodzi", to tylko niektóre z nich. Najpoważniejsze to jednak te, zarzucające organizatorom ustawienie losowania. Zdaniem wielu ekspertów i kibiców, Włosi zrobili wszystko, by trafić do wymarzonej przez siebie grupy - z Polską i Serbią. Z Rosją grać bowiem nie chcieli, bo już z nią przegrali, a USA dotychczas jest niepokonane i straciło zaledwie dwa punkty.

>> Polska - Serbia. Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

Kolejne kontrowersje wzbudził fakt tego, że organizatorzy przed losowaniem grup III fazy MŚ nie mieli przygotowanego terminarza. Zdaniem niektórych oznacza to, że czekali na jego ułożenie po to, by było on najkorzystniejszy dla nich samych.

>> Trener Serbów chce rewanżu. "Pragnę tego spotkania, albo w starciu o medal, albo w trzeciej rundzie"

O "kombinowanie przy losowaniu" Włochów podejrzewał też rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga. - Znam Włochów, oni lubią kombinować. Obstawiam, że zrobią ciepłe i zimne kulki. Nie ma jednak co gdybać - przyznał cytowany przez portal "Onet.pl".

I dodał: Jeden z naszych zawodników powiedział, że jedna z grup w trzeciej rundzie, to będą: Włosi, Serbowie i my. Zobaczymy zatem, jakie będzie losowanie.

>> ZOBACZ TERMINARZ III FAZY SIATKARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA

Więcej o: