MŚ siatkówka. Polska poznała rywali [GRUPA J]

Polacy poznali rywali w trzeciej rundzie siatkarskich mistrzostw świata. Zespół Vitala Heynena zmierzy się z Włochami i Serbią.

Niedzielne zwycięstwo nad Serbami za trzy punkty było dla polskiej reprezentacji na wagę złota. Był to jedyny mecz, którzy biało-czerwoni wygrali w grupie H i to wystarczyło im, by awansować do Final Six turnieju z pozycji zwycięzcy grupy.

>> Trener Serbów chce rewanżu. "Pragnę tego spotkania, albo w starciu o medal, albo w trzeciej rundzie"

Po drugiej rundzie do kolejnego etapu awansowali wygrani z grup E, F, G i H, czyli Włosi, Brazylijczycy, Amerykanie i właśnie Polacy. W kolejnej fazie siatkarskiego mundialu znalazły się również dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc tabel, czyli Rosja i Serbia.

>> Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

W świetle regulaminu rozgrywek było wiadomo, że Rosja i Serbia, jako przedstawiciele drugich miejsc, nie spotkają się w jednej grupie w trzeciej rundzie. Jasne było także, że Polska nie możne znaleźć się w jednej grupie z USA, a Włosi z Brazylią.

Stan przed losowaniem:

Grupa I:

1.Włochy/Brazylia

2.USA/Polska

3.Rosja

 Grupa J:

1.Włochy/Brazylia

2.USA/Polska

3.Serbia

>> Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Losowanie trzeciej fazy mistrzostw świata odbyło się w poniedziałek o godzinie 11.00. Na jego mocy układ grup wygląda następująco:

Grupa I:

1.Brazylia

2.USA

3.Rosja

Grupa J:

1.Włochy

2.Polska

3.Serbia

Mecze trzeciej rundy siatkarskich mistrzostw świata rozpoczną się w środę o godzinie 18.00. Potrwają do piątku. W półfinale 1. miejsce z grupy I zagra z 2. miejscem z grupy J, a zespół z 1. pozycji grupy J z 2. teamem grupy I. Przegrani zmierzą się w meczach o 3. miejsce mundialu, natomiast wygrani zagrają o złoto.

>> Polska w grupie z Włochami i Serbią. "To losowanie nie wpłynie dobrze na wizerunek siatkówki"

>> ZOBACZ TERMINARZ III FAZY SIATKARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA

Więcej o: