Sport.pl

MŚ siatkówka. Polska poznała rywali [GRUPA J]

Polacy poznali rywali w trzeciej rundzie siatkarskich mistrzostw świata. Zespół Vitala Heynena zmierzy się z Włochami i Serbią.

Niedzielne zwycięstwo nad Serbami za trzy punkty było dla polskiej reprezentacji na wagę złota. Był to jedyny mecz, którzy biało-czerwoni wygrali w grupie H i to wystarczyło im, by awansować do Final Six turnieju z pozycji zwycięzcy grupy.

>> Trener Serbów chce rewanżu. "Pragnę tego spotkania, albo w starciu o medal, albo w trzeciej rundzie"

Po drugiej rundzie do kolejnego etapu awansowali wygrani z grup E, F, G i H, czyli Włosi, Brazylijczycy, Amerykanie i właśnie Polacy. W kolejnej fazie siatkarskiego mundialu znalazły się również dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc tabel, czyli Rosja i Serbia.

>> Serbowie zgodni: Nie mieliśmy sił, w innych okolicznościach wygralibyśmy z Polakami

W świetle regulaminu rozgrywek było wiadomo, że Rosja i Serbia, jako przedstawiciele drugich miejsc, nie spotkają się w jednej grupie w trzeciej rundzie. Jasne było także, że Polska nie możne znaleźć się w jednej grupie z USA, a Włosi z Brazylią.

Stan przed losowaniem:

Grupa I:

1.Włochy/Brazylia

2.USA/Polska

3.Rosja

 Grupa J:

1.Włochy/Brazylia

2.USA/Polska

3.Serbia

>> Francuskie media grzmią po meczu. "Udawanie i drwiny"

Losowanie trzeciej fazy mistrzostw świata odbyło się w poniedziałek o godzinie 11.00. Na jego mocy układ grup wygląda następująco:

Grupa I:

1.Brazylia

2.USA

3.Rosja

Grupa J:

1.Włochy

2.Polska

3.Serbia

Mecze trzeciej rundy siatkarskich mistrzostw świata rozpoczną się w środę o godzinie 18.00. Potrwają do piątku. W półfinale 1. miejsce z grupy I zagra z 2. miejscem z grupy J, a zespół z 1. pozycji grupy J z 2. teamem grupy I. Przegrani zmierzą się w meczach o 3. miejsce mundialu, natomiast wygrani zagrają o złoto.

>> Polska w grupie z Włochami i Serbią. "To losowanie nie wpłynie dobrze na wizerunek siatkówki"

>> ZOBACZ TERMINARZ III FAZY SIATKARSKICH MISTRZOSTW ŚWIATA

Więcej o:
Komentarze (38)
Polska poznała rywali w kolejnej fazie mistrzostw świata [GRUPA J]
Zaloguj się
 • heliheli

  Oceniono 6 razy 6

  wynik mistrzostw tez jest juz znany . W tej chwili sie drukuje .

 • jeremy321

  Oceniono 5 razy 5

  slepy los tak chcial :DDD

 • carlos0

  Oceniono 6 razy 4

  Cóż za zaskoczenie od wczoraj było wiadomo że tak będą te grupy wyglądać, ale przecież trzeba było zrobić losowanie. Krętacze Włosi wybrali sobie grupę i teraz się śmieją, że mają otwartą drogę do medali

 • 23tryt

  Oceniono 4 razy 4

  wszyscy o tym wiedzieli, tak samo jak o tym że Serbowie odpuszczą Polakom ostatni mecz, może coś z tego wydusimy, ważne żeby grać ostatni mecz grupowy

 • jeremy321

  Oceniono 5 razy 3

  czyli ze cieple i zimne kulki byly losowane :D

 • norge

  Oceniono 9 razy 3

  No i Drzyzga miał rację, że tak rozlosują. Włosi to świetni kombinatorzy. Ogolą Polskę i Serbię. A teraz Serbia zagra już prawdziwą siatkówkę i będzie 3:0 tylko, że w drugą stronę.

 • szats69

  Oceniono 2 razy 2

  No to się okaże jak to było z tą Serbią.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy 2

  Jeżeli tylko będą sadzić mocne zagrywki to jest szansa, nieduża ale jest. Bez zagrywki mecz z Argentyną pokazał jaka doopa zbita, z Francją nie oglądałem, nie miałem nerwów, pikawa musiała odpocząć :) Nie oszukujmy się, wczoraj Serbia grała na pół gwizdka, dla Plińskiego 1,5 seta w I składzie, dla mnie 1,5 seta rezerwowym. W siatkę musisz grać na 100% przez cały mecz, a nie 1,5 seta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX