MŚ siatkówka. Polska poznała rywali [GRUPA J]

Polacy poznali rywali w trzeciej rundzie siatkarskich mistrzostw świata. Zespół Vitala Heynena zmierzy się z Włochami i Serbią.

Niedzielne zwycięstwo nad Serbami za trzy punkty było dla polskiej reprezentacji na wagę złota. Był to jedyny mecz, którzy biało-czerwoni wygrali w grupie H i to wystarczyło im, by awansować do Final Six turnieju z pozycji zwycięzcy grupy.

Po drugiej rundzie do kolejnego etapu awansowali wygrani z grup E, F, G i H, czyli Włosi, Brazylijczycy, Amerykanie i właśnie Polacy. W kolejnej fazie siatkarskiego mundialu znalazły się również dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc tabel, czyli Rosja i Serbia.

W świetle regulaminu rozgrywek było wiadomo, że Rosja i Serbia, jako przedstawiciele drugich miejsc, nie spotkają się w jednej grupie w trzeciej rundzie. Jasne było także, że Polska nie możne znaleźć się w jednej grupie z USA, a Włosi z Brazylią.