MŚ Siatkówka 2018. Trener Francji Laurent Tillie: Daję nam 5 proc. szans na awans

Mimo wygranej nad Polską 3:1 trener Francji Laurent Tillie nie daje swojej drużynie dużych szans na awans. - Przegraliśmy te mistrzostwa meczami z Brazylią i Holandią - powiedział po meczu z biało-czerwonymi selekcjoner Trójkolorowych.

Francuzi, by awansować do 3. rundy siatkarskich mistrzostw świata, muszą liczyć na wpadkę Polaków w meczu z Serbią. Nawet w przypadku porażki biało-czerwonych i zwycięstwa Francuzów z Argentyną do kolejnej fazy turnieju przejść mogą podopieczni Vitala Heynena. By tak się stało, Polacy muszą ugrać z Serbami dwa sety, a Trójkolorowi nie mogą wygrać z Albicelestes za trzy punkty.

Francuzi muszą więc ściskać kciuki za wygraną Serbów. Według Laurenta Tillie szanse jego drużyny na przejście do kolejnej rundy są minimalne. - Myślę, że straciliśmy swoje szanse wcześniej, w meczach z Brazylią i Holandią. Wciąż jednak wierzymy, mamy te małe pięć procent szans na awans. Musimy wygrać z Argentyną, a Polska nie może pokonać Serbii - przyznał w rozmowie z telewizją Polsat Sport Tillie.

Więcej szczegółów o sytuacji w "polskiej" grupie i scenariuszach, które dają awans Polakom, znajdziecie TUTAJ.

Kluczowe spotkania 2. rundy siatkarskich mistrzostw świata w grupie H odbędą się w niedzielę. O godz. 16. mecz Francja - Argentyna, a o 19.40 potyczka Polska - Serbia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.