MŚ Siatkówka 2018. Nie wszyscy polscy zawodnicy trenowali przed meczem z Serbią

Tylko dziewięciu polskich zawodników uczestniczyło w porannym rozruchu przed ostatnim dla biało-czerwonych spotkaniem w grupie H z Serbią. "Mecz o życie" zagrają w niedzielę o 19.40.

Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Grzegorz Łomacz oraz Bartosz Kurek – tych dziewięciu zawodników brało udział w porannym treningu przed meczem z Serbią. Na zajęciach zabrakło Jakuba Kochanowskiego, Mateusza Bieńka, Damiana Schulza, Artura Szalpuka, Pawła Zatorskiego. Nie pojawił się również trener Vital Heynen. Ćwiczenia prowadzili jego asystenci – Michał Mieszko Gogol oraz Sebastian Pawlik.

- Taka liczba zawodników uczestniczących w treningu wynika z indywidualnych decyzji graczy. Na koniec video padło pytanie, kto chce iść na zajęcia. Przyszli ci, którzy się na to zdecydowali – mówi nam dyrektor kadry, Mariusz Szyszko.

Dla biało-czerwonych niedzielne spotkanie z Serbią, która ma już zapewniony awans do trzeciej rundy mundialu, jest meczem „o życie”. Jeśli biało-czerwoni wygrają, wtedy również zagrają w Final Six imprezy.