MŚ Siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie. Co musi się stać, żeby Polska awansowała

Mimo porażek z Argentyną i Francją Polacy wciąż mają szanse na awans do 3. rundy siatkarskich mistrzostw świata. Co musi się stać, by biało-czerwoni nie pożegnali się z turniejem po starciu z Serbią?

Podopieczni Vitala Heynena są wiceliderem grupy przed ostatnią serią gier. Przypomnijmy, że do kolejnej fazy rozgrywek przejdą ekipy z pierwszych miejsc i dwie z najlepszym bilansem, której zajmą drugą lokatę.

TABELA GRUPY H:

1. Serbia, 6 wygranych, sety: 20:9, 17 pkt - 7 meczów,

2. Polska, 5 wygranych, sety: 18:9, 16 pkt - 7 meczów,

3. Francja, 4 wygrane, sety: 18:11, 15 pkt - 7 meczów,

4. Argentyna, 3, wygrane sety 13:16, 8 pkt - 7 meczów

Polacy pewni awansu będą tylko, jeśli w niedzielę pokonają Serbów, dzięki czemu awansują na pierwsze miejsce. W przypadku porażki również zachowają szanse na wyjście z grupy, ale wtedy po naszej myśli ułożyć będą się musiały wyniki spotkań innych zespołów.

Jeśli biało-czerwoni przegrają z Serbami 2:3, awansują pod warunkiem, że Francuzi nie pokonają Argentyny za trzy punkty. Porażka Polaków bez zdobyczy punktowej oznacza natomiast nie tylko na ściskanie kciuków za wygraną Albicelestes, ale i korzystny układ wyników w meczach pozostałych trzech grup.

MŚ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #7: Heynen innych drażni, nie wierzę, że Serbia nam pomoże. A my straciliśmy całą pewność siebie

Mecz Polska - Serbia zaplanowany został na niedzielę. Początek o godz. 19.40. Relacja na żywo w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.