MŚ siatkówka. Polska - Francja. Michał Kubiak jedzie z drużyną do hali. "Decyzja czy zagra zostanie podjęta tuż przed meczem"

Michał Kubiak wziął udział w części porannego treningu kadry przed meczem z Francją w drugiej kolejce grupy H mistrzostw świata. Kapitan reprezentacji Polski od kilku dnia zmaga się z mocnym przeziębieniem. - Decyzja czy zagra zostanie podjęta tuż przed meczem - mówi Sport.pl Mariusz Szyszko, rzecznik prasowy kadry.

- Nie gorączkuje, jest zdecydowanie lepiej. Ale trzeba pamiętać, że trochę nie dotykał piłki. Nie przesądzałbym, że będzie grał. Faktem jest to, że jest na treningu, zobaczymy jak się będzie prezentował i jak się będzie czuł – mówił nam Szyszko w sobotę rano.

MŚ siatkówka 2018. Polska - Francja. Mecz, od którego zależy za dużo. Pokaleczona Francja wciąż walczy o awans

Kubiak wziął udział w części zajęć – ćwiczył zagrywki, ataki i przyjęcia, a wcześniej jeździł na rowerze stacjonarnym. Dla kapitana kadry były to pierwsze zajęcia po wtorkowym meczu z Bułgarią (3:1) na zakończenie pierwszej fazy MŚ.

Czy Kubiak jest gotowy do gry? Na pewno nie na sto procent. Ale trudno z niego zrezygnować, zwłaszcza po piątkowej porażce z Argentyną 2:3. Po niej Polska nadal prowadzi w grupie H, ale jej przewaga nad rywalami się zmniejszyła. Nasz zespół ma 16 punktów, Serbowie mają ich 14, Francuzi 12, a Argentyńczycy osiem. Awans do Top 6 MŚ uzyska zwycięzca grupy, a być może również drużyna, która ukończy rywalizację na drugiej pozycji (grupy są cztery, do Turynu poza zwycięzcami pojadą też dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc).

MŚ siatkówka. Polska - Francja. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV, stream online

Dziennikarz Polsatu Jerzy Mielewski twierdzi, że występ Kubiaka jest „chyba niemożliwy”. Siatkarz miał mu powiedzieć, że nie byłoby problemu, gdyby chodziło o zwykłe przeziębienie. – Michał był na antybiotykach – poinformował Mielewski.

Był, a czy nadal jest? – Musiałbym spytać doktora jak na dziś wygląda leczenie Michała, ale niestety z doktorem będę się widział za godzinę-półtorej – mówi nam Szyszko. – Na pewno nic nie jest przesądzone. Michał jedzie z drużyną do hali, a decyzja czy zagra zostanie podjęta w ostatniej chwili, tuż przed meczem – podkreśla rzecznik reprezentacji.

MŚ siatkówka 2018. Co musi zrobić Polska, by awansować? [WARIANTY]

To ważna wiadomość o tyle, że nawet jeśli Kubiak nie zagra, będzie mógł wspierać swych kolegów, stojąc w kwadracie dla rezerwowych i podpowiadając im na przerwach.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>

Więcej o: