MŚ siatkówka. Polska - Argentyna. Zagraniczne media: Polska popełniła harakiri

Polska sensacyjnie przegrała z Argentyną 2:3 podczas siatkarskich mistrzostw świata, co odnotowały również zagraniczne media. - Polska popełniła harakiri - napisał portal Volleyball.it.

- Kolejny tie-break był niesamowitym epilogiem dnia w grupie H - pisze Volleyball.it (wcześniej Serbia pokonała Francję 3:2). - Niepokonana do tej pory Polska poniosła pierwszą, bolesną porażką. I to przeciwko Argentynie, która odpadła, ale nie przestała walczyć.

MŚ siatkówka. Polska - Francja. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV, stream online

- To zwycięstwo dało co najmniej 24 godziny nadziei Francji. Musi wygrać z Polską i Argentyną (najlepiej za trzy punkty) i kibicować Serbii z Polską. Wtedy istnieje szansa, że zdoła awansować z drugiego miejsca.

- W piątym secie działo się po trochu wszystkiego. Challenge przy stanie 9:10 trwał około pięciu minut. Sędzia zdecydował się na kontrowersyjne rozwiązanie, przez co Argentyńczycy byli wściekli. Po bloku Kochanowskiego na 14:11 wydawało się, że wszystko jest jasne. Argentyńczycy wygrali jednak pięć kolejnych piłek, odnosząc pyrrusowe zwycięstwo - napisali Włosi.

MŚ siatkówka 2018. Co musi zrobić Polska, by awansować? [WARIANTY]

W euforii są argentyńskie media. - Giganci! - napisało "El Comercio". - Argentyna pokonała mistrza świata po spektakularnym meczu i przerwała jego serię dwunastu meczów bez porażki. To zwycięstwo przejdzie do historii.

MŚ siatkówka 2018. Wojciech Drzyzga: Przepis jest tak głupi, że to się w pale nie mieści

- Argentyna wymierzyła cios i pokonała mistrza świata - pisze Clarin. - W kilka sekund to wideo obiegło cały świat. Dżentelmen Julio Velasco pokazywał jednoznaczne znaki - piszą Argentyńczycy o "geście Kozakiewicza", jaki pokazał trener Argentyny po ostatniej piłce. - Zrobił to raz, drugi, po raz tysięczny. Stracił nerwy, bo miał ku temu powód. Sędziowie skandalicznie prowadzili mecz, zabrali co najmniej trzy punkty Argentynie.

- Argentyna stoi za jedną z największych sensacji MŚ 2018! Pokonała niezatrzymaną polską maszynę. Przegrała pierwszego seta, ale była absolutnie wspaniała i pokonała tego rywala po raz trzeci w historii mistrzostw świata - napisała oficjalna strona turnieju.

Jeżeli podobał Ci się artykuł, to wypróbuj nasz nowy sportowy newsletter. Kliknij, się zapisać >>>