MŚ Siatkówka 2018. Trener Argentyny Julio Velasco pokazywał "gest Kozakiewicza"

Argentyna pokonała Polskę 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata siatkarzy. Tuż po meczu trener Argentyny pięć razy wykonał gest Kozakiewicza z kierunku polskiej drużyny oraz sędziów spotkania.

Julio Velasco był bardzo zirytowany drugą częścią tie-breaku, w której sędziowie mocno się pogubili. W pewnym momencie na tablicy było już 11-9 dla Argentyny, ale wtedy sędziowie sprawdzili powtórki i okazało się, że akcja zostanie powtórzona, bo sędzia zbyt szybką ją przerwał.

MŚ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Polska wykorzystała okazję i doprowadziła do wyrównania, a po chwili biało-czerwoni zdobyli drugi punkt po challange'u. Velasco szalał wówczas przy linii i wymachiwał rękami w kierunku sędziów oraz supervisora siedzącego na trybunach.

Gdy Argentynie udało się jednak wygrać w piątym secie to trener Argentyńczyków oszalał, zaczął biegać po całym boisku i kilkukrotnie wykonał "gest Kozakiewicza" w kierunku polskiej drużyny oraz sędziów piątkowego spotkania.

Polska niestety skomplikowała swoją sytuację na mundialu, a sobotnie spotkania z Francją i niedzielny mecz z Serbią będą miały kluczowe znaczenie w kontekście walki o awans do kolejnej grupy. Oba mecze o godzinie 19.40.

Polska - Argentyna 3:2. Pięć rzeczy po pięciu setach: Komplikacje zamiast kolejnego dnia w biurze. A Kubiak przed telewizorem

Polska - Argentyna. Czy FIVB poinformowała sędziego o nowym przepisie?