MŚ siatkówka 2018. Polska - Argentyna. Michał Kubiak jednak nie zagra

Michał Kubiak nie zagra w meczu Polska - Argentyna w pierwszej kolejce grupy H mistrzostw świata. Kapitan kadry jest przeziębiony. Wspólnie ze sztabem trenerskim oraz medycznym zdecydował, że mecz obejrzy w hotelu. Początek spotkanie o godzinie 19.40, relacja na żywo w Sport.pl

Kubiak zmaga się z przeziębieniem od kilku dni. We wtorek zagrał jeszcze w meczu z Bułgarią na zakończenie pierwszej fazy turnieju (3:1 dla Polski). W środę w hotelu kadry w Złotych Piaskach mówił nam, że jest przeziębiony. Wieczorem miał gorączkę, którą sztab medyczny kadry zdołał zbić. Ale w czwartkowym treningu Kubiak nie uczestniczył.

Jeszcze wtedy rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański przekazywał, że występ Kubiaka w meczu z Argentyną jest niezagrożony. W piątkowe przedpołudnie kapitana nie było na treningu kadry. A na półtorej godziny przed meczem PZPS poinformował, że nie zobaczymy go również w meczu.

Miejmy nadzieję, że Kubiak wróci do pełni sił na sobotni mecz z Francją (godzina 19.40) i na niedzielne starcie z Serbią (19.40). Przed rozpoczęciem drugiej fazy MŚ Polska z 15 punktami na koncie była liderem grupy H. Serbia miała 12 pkt, Francja 11, a Argentyna tylko sześć. Awans do najlepszej „szóstki” turnieju uzyska zwycięzca grupy, a być może również drużyna, która zajmie drugie miejsce (są cztery grupy, z drugich pozycji awansują dwa zespoły z największym dorobkiem punktowym).

MŚ siatkówka 2018. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Więcej o: