MŚ siatkówka 2018. Bułgaria - Polska. Trener Bułgarów: Polacy pokazali większą klasę

W ostatnim meczu pierwszej fazy siatkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski wygrała 3:1 z Bułgarią. - Polacy pokazali wyższą klasę - stwierdził po spotkaniu Plamen Konstantinow, trener gospodarzy MŚ.

- Polacy pokazali większą klasę w kluczowych momentów meczu. To była największa różnica. Byli bezbłędni, szczególnie w końcówkach setów. Nie byliśmy pewni siebie na tyle, by sprawić im kłopoty - przyznał po wtorkowym meczu Konstantinow.

>> Michał Kubiak zareagował na środkowy palec pokazany przez rywala

I dodał: - Mimo wszystko można powiedzieć, że byliśmy blisko zwycięstwa. Zaczęliśmy bardzo źle pierwszego seta, który zagraliśmy znacznie poniżej naszego potencjału, ale byliśmy w stanie wrócić do gry w trzecim secie. Niestety ostatecznie wygrała drużyna, która miała więcej doświadczonych zawodników na każdej pozycji, co w turniejach jest najważniejsze. Szczerze mówiąc, byli od nas lepsi w każdym aspekcie.

>> MŚ siatkówka 2018. Polska wieczorową porą. Znamy terminarz II fazy grupowej mundialu

O Polakach pozytywnie wypowiadał się również Valentin Bratoev, zawodnik reprezentacji Bułgarii. - Polska to bardzo trudny rywal. Jednak nie tylko to dało jej zwycięstwo. Byliśmy zbyt mało pewni siebie. To też nie tak, że w siebie nie wierzymy, ale kiedy Polacy zaczęli naciskać, my zaczęliśmy grać nerwowo - przyznał 30-latek.