M¦ siatkówka 2018. Bułgaria - Polska. Michał Kubiak zareagował na ¶rodkowy palec pokazany przez rywala. "3:1"

Reprezentacja Polski wygrała swój ostatni mecz pierwszej fazy siatkarskich mistrzostw ¶wiata, pokonuj±c 3:1 Bułgarię. Biało-czerwoni do końca zachowali spokój, pomimo prowokowania przez rywali.

W spięciach pod siatką najczęściej brał udział Michał Kubiak, Walentin Bratojew i Nikołaj Uczikow. Kapitan reprezentacji Polski starał się jednak nie zwracać uwagi na zachowanie rywali. Nawet wtedy, gdy jeden z nich pokazał mu środkowy palec. - Jak na to zareagowałem? 3:1 dla Polski. Podczas spotkania przestałem z nim dyskutować, bo widziałem, że to na nich nie działa - powiedział po meczu Kubiak, cytowany przez "Polsat Sport".

>> MŚ siatkówka 2018. Polska wieczorową porą. Znamy terminarz II fazy grupowej mundialu

I dodał: - Publika to wszystko podchwyciła, co grało na ich korzyść. Nie było więc sansu grać na czyichś emocjach, bo to nie przynosiło żadnego rezultatu. Najważniejszy był nasz spokój.

>> Bułgaria - Polska. Trener Bułgarów: Polacy pokazali większą klasę

Po zwycięstwie z Bułgarią, a także wygraniu wszystkich poprzednich spotkań, Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie D. Dzięki temu awansowała do kolejnej rundy, której mecze rozgrywane będą w Warnie (podobnie jak dotychczasowe mecze biało-czerwonych). Drużyna Vitala Heynenea zmierzy się z Argentyną, Francją i Serbią.

Więcej o: