MŚ Siatkówka. Polska walczy dalej. Kto zagra w grupie H siatkarskiego mundialu?

Polska awansowała do kolejnej rundy mistrzostw świata. Biało-czerwoni zostają w Warnie, wchodząc do grupy H. Z kim w niej zagrają?

Reprezentacja Polski z kompletem punktów zajęła 1. miejsce w grupie D mistrzostw świata. To oznacza, że biało-czerwoni kolejną rundę rozegrają w Warnie. Będą mieli w niej trzech rywali.

Pierwszym z nich będzie zespół z 2. miejsca grupy C. Jest nim Serbia, która przegrała z USA 2:3, ograła Kamerun i Tunezję kolejno 3:0 i 3:1, pokonała Australię 3:1 i we wtorek triumfowała nad Rosją w tie-breaku.

Drugim z rywali Polski będzie drużyna z 3. pozycji z grupy B, czyli Francja. Ekipa prowadzona przez Laurenta Tillie najpierw wygrała z Chinami 3:0, później przegrała z Brazylią i Holandią 2:3, po drodze pokonując Egipt 3:0 i Kanadę 3:1.

Ostatnim zespołem, któremu przyjdzie się mierzyć z Polską jest Argentyna, która przegrała z Belgią 1:3, wygrała z Dominikaną 3:0, poniosła porażką 1:3 z Włochami, by następnie triumfować nad Słoweńcami po tie-breaku. W ostatnim meczu z Japonią przegrała 2:3.

W awansie do trzeciej fazy turnieju najpierw brane pod uwagę są zwycięstwa odniesione przez poszczególne drużyny, a dopiero potem punkty. Do następnej rundy przechodzą liderzy z czterech grup oraz dwa najlepsze drugie miejsca.

Skład grupy H:

1.Polska - 5 zwycięstw

2.Serbia - 4 zwycięstwa

3.Francja  - 3 zwycięstwa

4.Argentyna - 2 zwycięstwa

Pozostałe grupy:

Grupa E
Włochy
Holandia
Rosja
Finalndia

Grupa F
Brazylia
Belgia
Słowenia
Australia

Grupa G
USA
Iran
Bułgaria
Kanada

***

MŚ siatkarzy. Jakie są zasady turnieju?

MŚ siatkówka 2018. Michał Kubiak i Mateusz Bieniek ukarani przez FIVB

MŚ w siatkówce. Bułgaria - Polska 1:3. Bratojew nie wytrzymał. Pokazał środkowy palec Kubiakowi