MŚ siatkarzy. Jakie są zasady turnieju?

Po zwycięstwie nad Bułgarią 3:1 Polacy awansowali z kompletem punktów do drugiej fazy turnieju. Ale my wybiegamy już dalej w przyszłość i przedstawiamy wam zasady rundy trzeciej.

Jeżeli Polacy pomyślnie przeszliby rywalizację w drugiej fazie (awans uzyskają zwycięzcy grup oraz dwa z czterech zespołów z drugich miejsc), to przystąpią do kolejnych zmagań grupowych. Gra w trzeciej fazie polegać będzie na podziale drużyn na dwie grupy, po trzy zespoły w każdej. Reprezentacje zostaną do nich rozlosowane według klucza: w każdej grupie znaleźć będzie się musiała jedna drużyna z bułgarskiej części MŚ (zespoły grające w Warnie i Sofii), jedna drużyna z włoskiej części MŚ (zespoły grające w Mediolanie i Bolonii) i jedna z dwóch najlepszych drużyn z drugich miejsc grup drugiej fazy.

Światowa federacja siatkówki doprecyzowała regulamin podczas trwania MŚ. Warto pamiętać, że do drugiej rundy zaliczane są zarówno punkty, jak i liczba zwycięstw.

Najlepsze drużyny z trzeciej fazy zagrają ze sobą w półfinałach, a ich zwycięzcy wystąpią w meczu o tytuł siatkarskich mistrzów świata.

***

STUDIO SPORT.PL. Mistrzostwa świata. Dawid Konarski: Końcówka to duża zasługa Kuby Kochanowskiego. Nie wstrzymywał ręki

STUDIO SPORT.PL. Mistrzostwa świata. Grzegorz Łomacz: Przed meczem z Iranem nie robiliśmy zakładów, marzyła nam się wygrana za trzy punkty