MŚ siatkówka 2018. Michał Kubiak i Mateusz Bieniek ukarani przez FIVB

Michał Kubiak i Mateusz Bieniek nie przeszli przez strefę mieszaną po poniedziałkowym meczu Polski z Iranem w Warnie, na mistrzostwach świata siatkarzy. - Musieliśmy ukarać obu zawodników - mówi nam Jordan Bożinow, oficer prasowy turnieju. Za złamanie regulaminu przez naszych siatkarzy Polski Związek Piłki Siatkowej musi zapłacić w sumie 1400 euro.

Przejście przez strefę mieszaną to wymóg stawiany na wielkich imprezach każdemu siatkarzowi. Zawodnicy mają obowiązek pojawić się w miejscu, w którym na spotkanie z nimi czekają dziennikarze. Ich wybór, czy w strefie udzielą odpowiedzi na pytania, ale przejść przez nią muszą. Po zwycięstwie nad Iranem Kubiak i Bieniek tego nie zrobili.

- Nie mam pewności czy to pierwsza tego typu sytuacja w całym mistrzostwach, ale szczęśliwie w Warnie pierwsza – mówi Jordan Bożinow.

Podobno Bieniek tłumaczył, że nie może pójść do mixed zony, ponieważ musi się udać na kontrolę antydopingową. Przedstawiciel FIVB sprawdził, że środkowy wcale nie został wyznaczony do kontroli.

Na usprawiedliwienie Polaków warto podkreślić, że zarówno Kubiak, jak i Bieniek chętnie rozmawiali z dziennikarzami po wcześniejszych meczach czy treningach. Dodatkowo warto pamiętać, że kapitan naszej drużyny od kilku dni zmaga się z zatruciem pokarmowym.

Z kim Polska zagra w drugiej fazie mistrzostw? MŚ siatkówka 2018

MŚ siatkówka. Polska - Bułgaria. Z nimi nigdy nie grało nam się łatwo. Bułgarzy żegnają się z Warną

MŚ siatkarzy 2018. Michał Kubiak - Marouf 3:0

Więcej o: