Sport.pl

MŚ siatkarzy 2018. Michał Kubiak - Marouf 3:0

- Michał Kubiak został zablokowany, a Marouf zamiast się cieszyć ze swoją drużyną wolał spojrzeć w piękne oczy Michała. Myślę, że to był - delikatnie mówiąc - błąd. Ruszyliśmy na nich z agresją - opowiada Fabian Drzyzga. O czym? Oczywiście o spięciu pod siatką, czyli tradycyjnym elemencie meczu Polska - Iran. W poniedziałek w Warnie nasz zespół wygrał 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) i z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy D MŚ. We wtorek gramy z Bułgarią. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 19.40.

Było 2:0 w setach i 19:22, gdy stało się to, z czym liczyliśmy się od początku. Pod siatką skoczyli do siebie Michał Kubiak i Marouf, czyli „dwaj przyjaciele z boiska” wadzący się regularnie od meczów Ligi Światowej z 2014 roku.

Co się stało? Kapitan naszej drużyny tym razem z dziennikarzami nie rozmawiał, zaraz po meczu poszedł do szatni. Ale jego koledzy w rozmowach ze Sport.pl odtworzyli przebieg wydarzeń.

- Nic takiego się nie stało. Michał został zablokowany, a Marouf zamiast się cieszyć ze swoją drużyną wolał spojrzeć w piękne oczy Michała. Myślę, że to był – delikatnie mówiąc – jego błąd. Było widać, jak wszyscy na to zareagowaliśmy. Odebraliśmy to tak, jak trzeba, ruszyliśmy na nich z agresją – mówi Fabian Drzyzga.

Kubiak i Marouf za wymianę „uprzejmości” zostali ukarani przez sędziego żółtymi kartkami. Za moment o czas poprosił Vital Heynen. Po powrocie na boisku potężnym atakiem popisał się Bartosz Kurek. I wtedy – przy stanie 20:22 – na zagrywkę poszedł Jakub Kochanowski.

- W takich bataliach buduje się drużynę. To, że ją przeszliśmy, na pewno zaowocuje – mówi nam Kuba. 21-letni środkowy serwował już do końca meczu, dał drużynie pięć takich serwisów, dzięki którym mieliśmy kontry i zdobywaliśmy punkty.

- Nie prowokowaliśmy się nawzajem aż do końcówki. Marouf spojrzał w sposób, który się Michałowi nie spodobał. Ale to nie miało wielkiego znaczenia jeśli chodzi o naszą chęć wygrania trzeciego seta. Po prostu zrobiliśmy co do nas należało – mówi spokojnie i skromnie Kochanowski.

Zgadza się z nim ekspert Sport.pl, Daniel Pliński. - Robotę zrobił Kochanowski. Marouf nie przyjmował zagrywki, to nie on miał problemy z „kopnięciami” Kuby. Ale reakcja Michała była odpowiednia. Tak się powinien zachować kapitan. Dostał czapę, chyba jedną w tym meczu, a Irańczycy fisiowali, jakby go zablokowali nie wiadomo ile razy. Czasami tak jest, że w emocjach jest odruch. Myślę, że Marouf nie miał żadnego wielkiego planu, żeby sprowokować Michała. Nagle coś mu do głowy przyszło, a pewnie później w szatni sobie pomyślał „I po co to było? Niepotrzebnie” – mówi wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy 2009 roku.

Chyba najlepiej całe zamieszanie podsumowuje Drzyzga. - Nie daliśmy się sprowokować, bo nie jesteśmy młodą drużyną. Różne rzeczy już widzieliśmy, one nas nie ruszają, tylko jeszcze bardziej motywują. To nie jest najlepszy pomysł, tak do nas startować – mówi nasz rozgrywający.

I właśnie to wymownym gestem tuż po meczu pokazał Maroufowi Kubiak.

Więcej o:
Komentarze (62)
MŚ siatkarzy 2018. Michał Kubiak ? Marouf 3:0
Zaloguj się
 • Robert Sztraube

  Oceniono 31 razy 27

  Chciałem się zapytać gdzie są flagi na samochodach i balkonach. Gdy grali przepłacani piłkarze to było święto narodowe a teraz co? Siatkarze nawet gdy przegrają to z honorem i po walce.

 • grzechumann

  Oceniono 30 razy 26

  I to jest drużyna!!! I to jest sport!!! I to są wyniki!!! A nie banda panienek-kopaczy, dla której sukcesem jest samo zakwalifikowanie się na mundial. BRAWO NASI SIATKARZE!!!!!

 • Tadeusz Urbańczyk

  Oceniono 18 razy 16

  Może by tak Ci siatkarze zagrali zamiast reprezentacji narodowej w piłce nożnej ? Mentalnie i fizycznie już dali by rady. Trochę treningu z kopaniem i po medale.

 • chimi-churi

  Oceniono 7 razy 7

  To przez piękne oczy Kubiaka! Marouf spojrzał w nie i oszalał!

 • kocurxtr

  Oceniono 11 razy 7

  a może by tak siatkarzom (odnoszacym sukcesy) i boiskowym parałachom zamienić zarobki i budżety nakjadrę ?

 • lew1313

  Oceniono 6 razy 6

  Owszem, nasi siatkarze to nie panienki w odróżnieniu od naszych kopaczy typu Grosicki, Milik & Company, są prawdziwymi mężczyznami, ale czy jakieś złośliwe spojrzenie gracza Iranu - zapewne pełne satysfakcji "alem ci wreszcie teraz dowalił" - warte jest aż tak dzikiej, pełnej agresji reakcji?
  No przecież najlepszą odpowiedzią na taką prowokacyjną zaczepkę było zwycięstwo w całym meczu, to utarcie irańczykom nosa.
  Mitygujcie więc swój gniew chłopaki, bo taki wyskok może was drogo kosztować w meczu, na przykład z Rosją czy z USA. Teraz to był jedynie dodatkowy "koloryt" potyczki z Iranem, ale w przyszłych meczach na takie brednie jak: "ruszyliśmy z agresją" miejsca już być nie powinno.
  Chłopaki, już jesteście wielcy, więc... nie zniżajcie się do poziomu buraków!

 • 2fat

  Oceniono 3 razy 3

  Kubiak zapowiadał że będzie prowokował ale nie robił tego. I dobrze bo to jest głupie a jak widać działa przeciwko prowokującemu.Może by ugrali tego seta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX