MŚ siatkówka. FIVB doprecyzuje regulamin na wniosek polskiej federacji

Chociaż mistrzostwa świata w siatkówce trwają już od tygodnia, to dopiero teraz światowa federacja doprecyzuje regulamin rozgrywek.

FIVB podjęła taką decyzję na wniosek polskiej federacji. Światowa federacja siatkówki doprecyzuje regulamin MŚ i jeszcze w poniedziałek roześle do wszystkich uczestników mistrzostw specjalny komunikat, iż do drugiej rundy zaliczane są zarówno punkty, jak i zwycięstwa.

W drugiej części rywalizacji podczas mundialu szesnaście najlepszych reprezentacji z pierwszej fazy zostanie przydzielonych do czterech grup (E, F, G, H), w których każdy zmierzy się z każdym.

Do trzeciego etapu mundialu awansuje sześć reprezentacji: czterej triumfatorzy grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc (przy ustalaniu końcowej kolejności w grupach bierze się pod uwagę mecze rozegrane w I i II etapie).

Trzecia faza mistrzostw świata zostanie rozegrana w Turynie. Sześć drużyn zostanie przydzielonych do dwóch grup (I i J), w których każdy zagra z każdym. Pierwsza najlepsza ekipa z drugich miejsc trafi do grupy I, zaś drugi najlepszy zespół z 2. lokat znajdzie się w grupie J. Do nich zostaną dolosowane kadry z pierwszych pozycji.

Do półfinałów awansują po dwie najlepsze reprezentacje z grup I i J. Faza finałowa rozegrana zostanie w dniach 29 i 30 września.

Więcej o: