Mistrzostwa świata siatkarzy 2018. Michał Kubiak: Do siatkówki potrzeba ludzi na wyższym poziomie inteligencji

Kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski, Michał Kubiak, od dawna nie kryje się z tym, że nie lubi piłki nożnej. Zawodnik zespołu Vitala Heynena w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP" stwierdził, że jest to prosty sport, zdecydowanie łatwiejszy, niż siatkówka.

- Piłka nożna jest prostym sportem. Gdzie się nie obejrzysz, ludzie grają w piłkę, i to nie dlatego, że piłka nożna jest fajna, tylko dlatego, że możesz przebywać z innymi w grupie i ta grupa nie będzie się z ciebie śmiała - powiedział Kubiak w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP", pytany o powody swojej niechęci do futbolu.

Kubiak nie tylko skrytykował najbardziej popularny sport na świecie. Siatkarz poszedł o krok dalej, wskazując, że do siatkówki potrzeba ludzi bardziej inteligentnych. - Takie jest moje zdanie. Na wyższym poziomie inteligencji, rozwoju fizycznego, koordynacji ruchowej. Siatkówka to jedyny sport, w którym nie można ani na chwilę zatrzymać piłki. Jak uderzysz pięć razy w aut, tracisz pięć punktów, które mogą zaważyć na wyniku. W piłce nożnej jak kopniesz pięć razy na aut, ktoś zaraz tą piłkę wrzuci na boisko z powrotem i tyle.

Kubiak wystąpił w środowym spotkaniu reprezentacji Polski z Kubą (3:1), pierwszym na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii. Drugie starcie zawodników Vitala Heynena już w czwartek. Biało-czerwoni zmierzą się z Portoryko. Początek meczu o 16:00, relacja LIVE w Sport.pl.

Więcej o mistrzostwach świata w siatkówce:

>> Kurek lepszy niż ostatnio, Szalpuk najlepszy, Kubiak się obronił [OCENY]

>> Polska wygrywa na otwarcie mundialu. Bułgaria i Iran również [SYTUACJA W GRUPIE]

>> Artur Szalpuk: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy dostali bęcki

>> Vital Heynen: Nie wiem, czy Bartosz Kurek jest w świetnej formie

Więcej o: