Memoriał Wagnera. Heynen lepszy od Antigi, byłego trenera polskiej kadry. Biało-czerwoni pokonali Kanadę

W piątek meczem Polski z Kanadą w krakowskiej Tauron Arenie rozpoczęła się kolejna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni pokonali zespół Stephane'a Antigi 3:0 (29:27, 25:17, 25:19).

Polscy siatkarze przygotowują się do obrony tytułu mistrzów świata. Po rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów i obozie przygotowawczym w Zakopanem przyszedł czas na ostatnie sprawdziany przed mundialem. Głównym z nich jest trwający od piątku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbywa się w Krakowie.

 Pierwszym przeciwnikiem prowadzonych przez Vitala Heynena biało-czerwonych był zespół, którego trenerem jest były selekcjoner Polaków, Stephane Antiga. Polska drużyna nie bez kłopotów pokonała rywali w pierwszym secie, który trwał do gry na przewagi. Choć przez większość partii gospodarze utrzymywali dwupunktowy zapas (14:12, 17:15) i dość nieźle prezentowali się w ataku dzięki zagraniom Bartosza Kurka i Michała Kubiaka, to szczególnie w końcówce mieli problemy z powstrzymaniem niewymuszonych błędów. Mimo kilku pomyłek Aleksandra Śliwki, młody przyjmujący nie wstrzymywał ręki i płaską zagrywką zakończył tę odsłonę na korzyść Polaków (29:27).

Memoriał Wagnera 2018. Siatkówka. Gdzie obejrzeć? Transmisja

Drugi set miał mniej dramatyczny przebieg. Dwa udane ataki Kurka i Kubiaka na początku partii dały Polakom prowadzenie, którego Kanada nie mogła im odebrać mimo interwencji nowego zawodnika Stoczni Szczecin, Nicholasa Hoaga (18:12). W końcówce ponownie nieźle zaczął radzić sobie Śliwka, lecz to Jakub Kochanowski ze środka przypieczętował wynik 25:17 na korzyść swojej drużyny. Podobnie było w trzeciej partii, kiedy jedną z głównych postaci był młody środkowy PGE Skry Bełchatów. Dzięki jego zagraniom Polacy odrobili straty (6:7) i utrzymywali prowadzenie (16:12). Choć później zespół trenera Antigi zaczął odrabiać straty (15:17), to przez błędy własne stracił szansę na dogonienie rywali. Ostatecznie Kochanowski dał biało-czerwonym piłkę meczową, a Loeppky zakończył spotkanie piłką posłaną w aut (25:19).

W sobotę, w drugim meczu, Polacy zmierzą się z Francją.

Polska – Kanada 3:0 (29:27, 25:17, 25:19)

Memoriał Wagnera 2018. Skład reprezentacji Polski. "Żaden trener nie przewidzi, w jaki sposób zagramy"

Więcej o: