Sport.pl

Siatkówka. Sprawdzianów przed MŚ ciąg dalszy. Polacy pokonali Kamerun

Polska kadra siatkarzy przygotowuje się do mistrzostw świata. W sobotę w meczu sparingowym pokonała Kamerun 3:0 (31:29, 25:17, 25:16). Zespoły zagrały dodatkowy set, w którym również wygrali miejscowi.

Cztery skuteczne ataki ze środka i dwa pipe'y – to dzięki temu na początku spotkania Polska – Kamerun 9:4 prowadzili goście. Polacy starali odrabiać straty poprzez postawienie na lewe skrzydło, na którym skuteczność zespołu starali się poprawić Aleksander Śliwka i Artur Szalpuk (11:16). Nie udawało im się to przez rażące błędy w przyjęciu i kontrze. Dopiero lepsze zachowanie podopiecznych Vitala Heynena w bloku (cztery skuteczne zagrania) i świetna postawa Jakuba Kochanowskiego dały gospodarzom nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie partii (20:20). Po długiej dalszej walce i kilku piłkach setowych Kamerunu z rzędu, finalnie to Polacy wygrali inaugurującą odsłonę po zbiciach Śliwki i Szalpuka (31:29).

 Spokój biało-czerwonych w drugiej partii był ich największą siłą. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena bardzo szybko wypracował sobie przewagę poprzez konsekwentną grę na skrzydłach i lepszą zagrywkę, którą gospodarze podporządkowali sobie rywali. Choć siatkarze z Kamerunu niemalże każdą wygraną akcję widocznie celebrowali, to miejscowi nie dali się sprowokować i triumfowali w drugiej partii 25:17 po zagraniu Śliwki.

 Tak wysoka przegrana w poprzednim secie poskutkowała sporą stagnacją i niedokładnością po stronie Kamerunu w trzeciej odsłonie meczu (4:8). Rywale gospodarzy nie byli w stanie przyjąć zagrywki Kochanowskiego i nie radzili sobie ze skrótami posyłanymi przez Bartosza Kurka (19:11). To właśnie wspomniany atakujący wraz z Michałem Kubiakiem byli głównymi bohaterami końcówki partii po polskiej stronie. Kapitan polskiej kadry zakończył mecz irozdanie kiwką (25:16).

W dodatkowym secie również triumfowali Polacy (25:20). Następnym sprawdzianem drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena będzie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w krakowskiej Tauron Arenie (24-26 sierpnia).

Polska – Kamerun 3:0 (31:29, 25:17, 25:16)

Dodatkowy set: 25:20 dla Polaków

Więcej o:
Komentarze (9)
Sprawdzianów przed MŚ ciąg dalszy. Polacy pokonali Kamerun
Zaloguj się
 • rek3493

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Heynen nie zawracaj sobie głowy trenerką polskich siatkarzy dla nich potrzebny drugi Wagner. W tej chwili dołączają do leniwych piłkarzy, szczypiornistów i koszykarzy. W najbliższym czasie nikt tego nie zmieni. Jaka polityka taki sport.

 • marek804

  Oceniono 7 razy 1

  To już z Kamerunem maja problemy? Sparingi z Niemcami, Francją, Rosją czy Serbami mają jakiś sens, ale z egzotycznym Kamerunem? To już inni nie chcą z nami grać bo jesteśmy za słabi?

 • dert4

  Oceniono 2 razy 0

  trzymam kciuki za Heynena !

 • szats69

  Oceniono 8 razy -2

  Gra z Kamerunem ma jakąkolwiek wartość?

 • Tom John

  Oceniono 9 razy -3

  TEN KAMERUN...CO GRA W 17 LIDZE ŚWIATOWEJ..

 • kuku666

  Oceniono 8 razy -6

  O nie, czarni polegli. Jakie to smutne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX