Memoriał Wagnera 2018 już niedługo. Najlepsi siatkarze świata zmierzą się w Tauron Arenie

W Memoriale Huberta Jerzego Wagnera 2018 wezmą udział reprezentacje siatkarskie Polski, Francji, Rosji oraz Kanady. Kibiców czekają wielkie emocje, bo zapowiada się niezwykle spektakularne widowisko sportowe.
 

Choć siatkarskie emocje związane z Ligą Narodów jeszcze nie opadły, już niebawem kolejne przed nami. W dniach 24-26 sierpnia odbędzie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Tauron Arenie Kraków. XVI edycja zmagań siatkarskich, w których wezmą udział cztery drużyny: reprezentacje Polski, Francji, Rosji oraz Kanady. To ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i Włoszech, na których będą bronić tytułu mistrzów świata.

Bartek Kurek i Anna Grejman. Łączy ich miłość nie tylko do siatkówki

 

Co to jest Memoriał Wagnera 2018?

Memoriał to największy i najbardziej prestiżowy turniej siatkarski na świecie, w którym biorą udział cztery drużyny - reprezentacje krajów, które zgłosiły chęć udziału w tym wydarzeniu. Turniej rozgrywany jest latem, na 2 tygodnie przed najważniejszą imprezą roku (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata). Pierwszy turniej rozegrano w 2003 roku w Olsztynie, gdzie biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, obecnie rozgrywany jest w różnych miastach Polski w celu promocji siatkówki. Od pierwszej edycji Memoriał zawsze objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP, który funduje puchar dla zwycięzcy. Wydarzenie na stałe zostało wpisane do kalendarza rozgrywek siatkarskich w Polsce.

Memoriał organizowany jest przez Fundację Huberta Jerzego Wagnera, która została założona w 2004 roku. Jej głównym celem jest promocja siatkówki poprzez organizację turniejów, wsparcie siatkarskich klubów młodzieżowych, czy organizowanie szkoleń dla trenerów piłki siatkowej. Głównym zadaniem fundacji jest organizacja corocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera - najwybitniejszego siatkarza i szkoleniowca w historii naszego kraju.

Siatkówka. Łukasz Żygadło wraca do PlusLigi!

 

Kiedy zaczyna się Memoriał Wagnera 2018?

XVI edycja siatkarskich zmagań w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia w Tauron Arenie Kraków.

Terminarz meczów w ramach Memoriału Wagnera 2018?

  • 24 sierpnia, piątek

Francja – Rosja (godz. 20:30)

Polska – Kanada (godz. 17:30)

  • 25 sierpnia, sobota

Polska – Francja (godz. 14:00)

Rosja – Kanada (godz. 17:00)

  • 26 sierpnia, niedziela

Francja – Kanada (godz. 14:00)

Polska – Rosja (godz. 17:00)

Siatkówka. Vital Heynen: Plan był jasny - szybka praca z czternastoma zawodnikami. Część grupy musiała odpaść

Gdzie oglądać Memoriał Wagnera 2018? Transmisja

Mecze w ramach Memoriału Wagnera 2018 będzie można zobaczyć na kanale POLSAT Sport. Dla tych, którzy wolą obejrzeć transmisję w Internecie, w poprzednich latach dostępny był również stream online. Turniej na żywo transmitowała platforma IPLA.tv. Niestety dostęp do platformy jest płatny, jednak wciąż nie wiadomo jak będzie to wyglądało w tym roku.

 

Jakie drużyny biorą udział w Memoriale Wagnera?

Polska 
To drużyna, na którą kibice w Tauron Arenie czekają najbardziej. Obecny mistrz świata, a także drużyna zajmująca trzecią lokatę w rankingu FIVB. Pasjonujący sezon naszych zawodników tylko utwierdza w tym, że ich występ będzie niesamowitym widowiskiem siatkarstwa najwyższej klasy.

Trener: Vital Heynen

Francja
Dla trójkolorowych to trzeci występ w Memoriale. Są ubiegłorocznymi triumfatorami Ligi Światowej oraz Mistrzami Europy z 2015 roku. Na Memoriał przyjadą drugi raz.

Trener: Laurent Tillie

Rosja 
„Sborna” to odwieczny rywal biało-czerwonych. Mistrzowie Olimpijscy z Londynu (2012) zagrają w turnieju po raz 6. W ubiegłorocznej edycji w Krakowie w finale przegrali z Polakami.

Trener: Siergiej Szlapnikow

Kanada 
Zespół spod znaku klonowego liścia ma u nas wielu sympatyków. Wszystko za sprawą grających w Plus Lidze reprezentantów tego kraju oraz dzięki selekcjonerowi, z którym nasz zespół zdobył Mistrzostwo Świata. Reprezentacja Kanady to czarny koń ostatniego sezonu reprezentacyjnego, chociażby ze względy na sukces w zeszłorocznej Lidze Światowej, gdzie niespodziewanie zdobyła brązowe medale. To dla nich trzeci występ na Memoriale Wagnera..

Trener: Stephane Antiga 

Turniej będzie pokazem światowej siatkówki. Na parkiecie spotkają się zespoły kwalifikowane w dziesiątce światowego rankingu FIVB. Polska znajduje się na 3 miejscu, Rosja – 4, Kanada plasuje się na 6, zaś Francja obejmuje 9 pozycję. W ubiegłorocznej edycji udział brały bowiem te same zespoły. Zwyciężyli biało-czerwoni, Francja wywalczyła srebro, Rosja zdobyła trzecie miejsce, zaś tuż za podium znaleźli się Francuzi.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018 zbliżają się wielkimi krokami

 

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Zakopanem

Vital Heynen - obecny trener polskiej reprezentacji siatkarzy podał już skład na zgrupowanie kadry Polski w Zakopanem, rozpoczynające przygotowania do Mistrzostw Świata w Bułgarii i Włoszech. W składzie jest 15 zawodników.

1.      Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) libero

2.      Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa) libero

3.      Fabian Drzyzga (Olympiakos) rozgrywający

4.      Grzegorz Łomacz (KPS Skra Bełchatów SA) rozgrywający

5.      Dawid Konarski (Ziraat Bankkasi) atakujący

6.      Bartosz Kurek (Ziraat Bankkasi) atakujący

7.      Damian Schulz (Trefl Gdańsk SA) atakujący

8.      Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn Koźle SA) środkowy (K)

9.      Jakub Kochanowski (Piłka Siatkowa AZS UWM SA) środkowy

10.  Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk SA) środkowy

11.  Michał Kubiak (Panasonic Panthers) przyjmujący

12.  Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk SA) przyjmujący

13.  Aleksander Śliwka (Asseco Resovia SA) przyjmujący

14.  Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa) przyjmujący

15.   Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom SA) przyjmujący

Siatkówka. Reprezentacja Polski. Znamy skład na zgrupowanie w Zakopanem

Każdy czynnik wskazuje na to, że sierpniowe wydarzenia w Tauron Arenie dostarczą kibicom siatkówki wielu niezapomnianych emocji. Trzymamy kciuki za naszych orzełków!

Więcej o: