M¦ siatkarzy 2014. Rosyjska federacja nie ukarze Spirydonowa

Spirydonow najprawdopodobniej zostanie ukarany przez FIVB (Międzynarodow± Federację Piłki Siatkowej) za swoje skandaliczne zachowanie podczas mundialu w Polsce. Rosyjska federacja zdecydowała natomiast, że sama nie podejmie żadnych działań.

Zachowania Spirydonowa budziły wiele kontrowersji podczas mistrzostw świata. Obrażał Polaków na Twitterze - "pszekom gwizdek w zęby", 'strzelał' w kierunku trybun z wyimaginowanego karabinu maszynowego i opluł kibica.

- Strzelał do ludzi z wyimaginowanego karabinu maszynowego po wygranej akcji w meczu z Niemcami i opluł kibica. Musi zostać ukarany. Profesjonalny siatkarz nie może zachowywać się w ten sposób. Okazał brak szacunku kibicom i całej siatkówce - stwierdził Prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) Brazylijczyk Ary Graca.

Rosyjska federacja zdecydowała natomiast, że sama nie podejmie żadnych działań.

- Aleksiej Spirydonow nie zostanie ukarany przez Rosyjską Federację Siatkówki. Będziemy czekać na decyzję FIVB, a później podejmiemy dalsze kroki - powiedział Stanisław Szewczenko, prezes Rosyjskiej Federacji Siatkówki.

Zobacz wideo

Najpiękniejsze kibicki siatkarskich mistrzostw świata [DUŻE ZDJĘCIA]

Więcej o: