Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Polska media oszalały po zwycięstwie siatkarzy w finale MŚ

PRZEGLĄD PRASY. "Złoto i chwała", "Złoto jest nasze", "Dziękujemy! Jesteśmy mistrzami świata", "Nagroda za miłość", "Ozłocili Polskę" - dzisiejsze dzienniki opanowały biało-czerwone barwy.

"Przegląd Sportowy": Złoto i chwała

"Spodek odleciał, kibice wpadli w euforię, a bohaterowie oszaleli ze szczęścia. Po świetnym meczu finałowym polscy siatkarze pokonali Canarinhos 3:1 i zdobyli mistrzostwo świata! W decydującym meczu rozbili obrońców tytułu, którzy pragnęli zdobyć w Katowicach trofeum po raz czwarty z rzędu".

"Gazeta Wyborcza": Polska mistrzem świata

"Nasi siatkarze po czterech dekadach znów wygrali mundial. W rewelacyjnym stylu zdetronizowali Brazylię, panującą od 12 lat drużynę wszech czasów".

"Fakt": Złoto jest nasze!

"Mamy złoto! Polska mistrzem świata! Spodek odleciał wraz z pierwszą piłką i do końca meczu unosił się w powietrzu. To był kosmiczny finał mistrzostw świata. Grały dwie najlepsze drużyny na naszym globie - Polska i Brazylia. Mecz stał na nieziemskim poziomie, a biało-czerwoni zwyciężyli 3:1".

"Polska The Times": Dziękujemy! Jesteśmy mistrzami świata

"Po 40 latach Polacy znów są mistrzami świata siatkarzy! Biało-czerwoni w kapitalny sposób sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny globu. Finał z Brazylią był czymś, o czym marzyliśmy od wielu lat".

"Rzeczpospolita": Nagroda za miłość

"Świat już wie, że Polska to kraj, gdzie siatkarzy się lubi, szanuje i warto tu grać. Od lat hale są pełne, a kibice wspaniali. Teraz to uznanie będzie jeszcze większe, bo polscy siatkarze zrobili to, o czym marzyliśmy od dawna - zdobyli złoty medal mistrzostw świata, bijąc w finale najlepszy zespół ostatniej dekady, Brazylię - 3:1".

"Super Express": Ozłocili Polskę!

"Jesteśmy siatkarskimi mistrzami świata!!! To jeden z najpiękniejszych dni w historii polskiego sportu. Polacy po porywającym boju pokonali wczoraj w katowickim Spodku 3:1 odwiecznego rywala - Brazylię i zgarnęli złoto po 40 latach od wyczynu chłopców Wagnera".

Zobacz wideo
Więcej o: