Polska - Rosja. Rosyjska prasa: Tylko cudem możemy wygrać mistrzostwa świata

"Główną bronią jest dobrze zaplanowana gra, która nie opiera się na żadnym z zawodników. Stephane Antiga korzysta z całego zespołu, mało kto nie przykłada się do sukcesu" - analizuje dziennik "Komsomolskaja prawda". Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Rosja od 20.25 w Sport.pl. Polakom do awansu do półfinału potrzebne jest wygranie co najmniej dwóch setów.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

"Rosja i Brazylia to dwóch niekwestionowanych liderów światowej siatkówki, więc logiczne jest, że powinny spotkać się w finale. Zagrały jednak w meczu decydującym o tym, kto nie zakwalifikuje się do półfinałów" - pisze korespondent "Kommersanta" . "Rosyjski zespół walczył, zmagając się z rywalami i swoimi słabościami. Brazylia awansowała do półfinału, a Rosja znalazła się w trudnej sytuacji. W czwartek w ostatnim meczu w grupie musi pokonać Polaków w trzech lub czterech setach".

"Izwiestia" podkreśla, że porażka z Brazylią była dopiero pierwszą w dziewięciu meczach Rosji na tych mistrzostwach. O meczu z Polską nie pisze się tu dużo, podkreślając jedynie, że awans do półfinału da tylko wygrana 3:0 lub 3:1.

"Komsomolskaja prawda" podkreśla, że to już trzecia porażka Rosjan z Brazylią w tym sezonie. "W żadnym z trzech setów nie zdołali nawiązać walki" - podsumowuje środowe spotkanie.

W artykule pod wymownym tytułem "Tylko cudem możemy wygrać mistrzostwa świata" podają cztery główne problemy rosyjskiej kadry. Jednym z nich jest Polska. "Od początku wydawało się, że w związku z problemami Rosjan Polska może wyjść z grupy. Ale nawet Brazylia przegrała z gospodarzami, których główną bronią jest dobrze zaplanowana gra, która nie opiera się na żadnym z zawodników. Stephane Antiga korzysta z całego zespołu, mało kto nie przykłada się do sukcesu. Tymczasem Rosjanie zaczynają niemal zawsze tą samą siódemką. Po dziewięciu meczach zawodnicy są zmęczeni fizycznie i psychicznie" - analizuje "Komsomolskaja prawda", zwracając uwagę, że niektórzy rosyjscy siatkarze mogą się czuć jak turyści, gdyż tak rzadko pojawiają się na parkiecie. Wśród problemów Rosjan gazeta wymienia też przyjęcie i rozegranie.

Zobacz wideo

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W meczu o awans do półfinału Polacy zagrają w czwartek z Rosją. Awans da im wygranie co najmniej dwóch setów.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Więcej o: