Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Brazylia - Polska 2:3. Polska prasa po wygranej: "Obcięliśmy piórka kanarkom!"

PRZEGLĄD PRASY. "Polska samba", "Brazylijczycy na kolanach!", "Obcięliśmy piórka kanarkom!" - to tytuły w polskiej prasie po zwycięstwie 3:2 nad reprezentacją Brazylii. W czwartek Polacy zagrają z Rosją drugi mecz. Ale już dziś mogą mieć awans, o ile Brazylijczycy ze "Sborną" przegrają.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

"Przegląd Sportowy": Polska Samba

"Mistrzowie horrorów blisko podium!Biało-czerwoni są bardzo blisko spełnienia marzeń! Po niesamowitym spotkaniu pokonali wielką Brazylię"

"Fakt": Brazylijczycy na kolanach!

Polscy siatkarze pokonali zespół Canarinhos w mistrzostwach świata po 44 latach! Hala aż trzęsła się od dopingu. Jesteśmy w znakomitej sytuacji przed meczem z Rosją!"

"Super Express": Obcięliśmy piórka kanarkom!

"Kapitalny bój biało-czerwonych w meczu otwierającym trzecią rundę mistrzostw świata! Trzykrotni mistrzowie globu padli po ciosach Polaków i ulegli 2:3 w spotkaniu, które zapamiętamy na długo. To wynik otwierający drogę do strefy medalowej mundialu!"

"Gazeta Wyborcza": Polacy bliżej medalu

"Trzeciego seta przegrali do 14, w piątym roztrwonili prowadzenie 7:2, ale ostatecznie pokonali broniącą tytułu Brazylię 3:2 i są krok od półfinału mistrzostw świata. Żaden kibic w łódzkiej hali nie siedział, a polscy siatkarze co chwila tańczyli z radości"

"Rzeczpospolita": Beczka prochu

"To co działo się w ostatnich minutach piątego seta, jest materiałem na dreszczowiec najwyższej próby. Jutro ostatni akt walki o awans do finałowej czwórki z grupy śmierci: Polska - Rosja. Atlas Arena znów będzie przypominać beczkę prochu"

Sędzia z Iranu antybohaterem polskich kibiców. Przerobili go na [MEMY]

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą jeszcze Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Więcej o: