Polska - Brazylia. Michał Winiarski jednak zagra!

Michał Winiarski zagra w meczu Polska - Brazylia rozpoczynającym trzecią rundę mistrzostw świata. Kapitan naszej reprezentacji ostatnie godziny przed przyjazdem do hali spędził na zabiegach. Lekarze i fizjoterapeuci kadry uznali, że jego kontuzjowane w sobotę plecy wytrzymają ciężar gry z mistrzami świata. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.15.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Winiarski, który w sobotnim meczu z Iranem nabawił się kontuzji pleców, we wtorkowe przedpołudnie trenował z drużyną. Po zajęciach intensywnie pracował z nim sztab medyczny, by kapitan mógł zagrać z Brazylią.

Według informacji Sport.pl jeszcze o godz. 18 trener Stephane Antiga nie wiedział, czy będzie mógł liczyć na "Winiara", ale trzymał dla niego miejsce w meczowej "12". Tuż przed godziną zgłaszania zawodników lekarze i fizjoterapeuci, którzy do ostatniej chwili poddawali zawodnika zabiegom, dali zielone światło na jego występ. Kilka minut po godz. 19 informację o tym, że Winiarski zagra, potwierdził w rozmowie ze Sport.pl rzecznik kadry Mariusz Szyszko. W naszym składzie zabraknie więc libero Krzysztofa Ignaczaka i środkowego Andrzeja Wrony.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Więcej o: