Polska - Brazylia. Winiarski przechodzi zabiegi. Zagra? Decyzja około godz. 19

Jak dowiedział się Sport.pl, Michał Winiarski cały czas znajduje się w rękach lekarzy i fizjoterapeutów siatkarskiej reprezentacji Polski. Najpewniej zagra we wtorkowym meczu z Brazylią, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta dopiero około godz. 19. Tym spotkaniem biało-czerwoni rozpoczną trzecią rundę mistrzostw świata, w której walczą o awans do półfinału. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 20.15.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Winiarski, który w sobotę nabawił się kontuzji pleców, we wtorkowe przedpołudnie trenował z drużyną. Po zajęciach intensywnie pracował z nim sztab medyczny, by kapitan mógł zagrać z Brazylią.

Według informacji Sport.pl o godz. 18 trener Stephane Antiga trzymał dla "Winiara" miejsce w meczowej "12". Jeśli nic się zmieni, w składzie zabraknie libero Krzysztofa Ignaczaka i środkowego Andrzeja Wrony.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta w ostatniej chwili. Zgłosić kadrę meczową sztab musi na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: