Mistrzostwa świata w siatkówce. Polska - Rosja. Spirydonow ostro skomentował losowanie i... obraził Polaków

"Ch...nia" - takim słowem określił losowanie grup III fazy mistrzostw świata reprezentant Rosji Aleksiej Spirydonow. Jego drużyna zagra o półfinał z Brazylijczykami i Polakami. Tych ostatnich przyjmujący "Sbornej" nazwał lekceważąco "pszekami".

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

W wyniku losowania w jednej grupie znalazły się trzy z czterech zespołów (oprócz USA), które na początku turnieju były uważane za faworytów. Brazylijczycy nie przegrali jeszcze meczu, Rosjanie to aktualni mistrzowie olimpijscy, a Polacy są gospodarzami.

Taka grupa wyraźnie nie spodobała się Aleksiejowi Spirydonowi, który swoimi mocnymi opiniami postanowił podzielić się na Twitterze. Przyjmujący reprezentacji Rosji najpierw skomentował losowanie krótkim słowem "ch...nia". A po chwili zasugerował, że Polacy nie wyjdą z grupy (do półfinału przechodzą dwa najlepsze zespoły) i dodał, że "żal mu pszeków".

Szkopuł w tym, ze "pszeki" to znane pogardliwe, lekceważące określenie na Polaków. Wykazujące rzekomą wyższość języka rosyjskiego nad polskim i jego "szeleszczeniem" wywoływanym przez szumiące głoski "sz" i "cz".

Swoje wpisy rosyjski siatkarz już skasował.

Wpis rosyjskiego siatkarza na TwitterzeWpis rosyjskiego siatkarza na Twitterze Spiridonow

Usunięty już wpis Spirydonowa z określeniem "pszeki".

Zobacz wideo

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). W drugiej grupie grają Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. "Kat". Biografia Huberta Wagnera

Więcej o: