Mistrzostwa świata w siatkówce. Brazylijskie media po losowaniu: "Grupa śmierci! Dlaczego musimy przenosić się do Łodzi?"

W III rundzie siatkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski zagra z Brazylią (16.09) i Rosją (18.09). Losowanie odbiło się szerokim echem w brazylijskiej prasie. Lokalne media piszą, że Brazylia trafiła do grupy śmierci, i pytają, dlaczego musi przenosić się do Łodzi, skoro wygrała wszystkie dotychczasowe mecze na tym turnieju.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

"Ponownie na drodze Brazylii staną mistrzowie olimpijscy. Co gorsza nasz zespół natrafił na Polskę, gospodarza turnieju" - pisze o losowaniu dziennik "O Globo".

"Losowanie umieściło Brazylię w grupie śmierci. Aby awansować, zespół Bernardo Rezende będzie musiał pokonać Rosję i Polskę. Spotykają się trzy z czterech drużyn (obok USA), które przed turniejem były faworytami do złota i awans do półfinału dla wszystkich jest wymogiem. A w drugiej grupie są Francja, Iran i Niemcy, dla których półfinał byłby ogromnym sukcesem" - ocenia dziennik "Lance".

Gazeta twierdzi, że system był niesprawiedliwy dla Brazylii, jedynej niepokonanej drużyny w turnieju. "Musimy teraz przenosić się do Łodzi. Powinno być tak, że zwycięzca grupy F pozostaje w Katowicach" - czytamy. To samo oburza czytelników. "Dlaczego skoro wygraliśmy swoją grupę, musimy przenosić się do Łodzi, w której grała Polska" - pisze jeden z nich.

Już przed turniejem było jednak ustalone, że Polska - jeśli awansuje do III fazy - swoje mecze rozgrywać będzie w Łodzi. Stąd konieczność przenosin Brazylijczyków.

Brazylijscy kibice mimo wszystko są dobrej myśli. "Jedyną dobrą rzeczą jest to, że pierwszy mecz gramy z Polską, która jest teoretycznie słabsza. Jeśli wygramy, z Rosjanami będzie nam się grało luźniej" - czytamy.

System losowania skrytykowali - choć w mniejszym stopniu - również Rosjanie. "Sport-Express" pisze, że Brazylia zagra w Łodzi na "żądanie organizatorów". I zauważają, że najlepiej na tym wyszli Niemcy, którzy o awans do półfinału powalczą z Iranem i Francją w Katowicach, gdzie rozegrali swoje wszystkie dotychczasowe mecze.

Zobacz wideo

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą Brazylijczycy (16.09) i Rosjanie (18.09). Do półfinału przejdą dwie najlepsze drużyny.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Kto awansuje do półfinałów MŚ z grupy H:
Więcej o: