M¦ w siatkówce. Mamy awans! Argentyna pomogła Polakom!

Zwycięstwo Argentyny 3:2 nad USA dało polskim siatkarzom awans do najlepszej szóstki mistrzostw ¶wiata, które odbywaj± się w Polsce. Wieczorem Polacy zagraj± z Francj± tylko i aż o pierwsze miejsce w grupie E. Pocz±tek meczu o godz. 20.25. Relacja na żywo na Sport.pl.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Polacy mogli w niedzielę liczyć na dobrą grę Serbów w ostatnim starciu z Iranem. Ci musieli wygrać dwa sety w swoim pożegnalnym meczu, by Polacy jeszcze przed swoim pojedynkiem z Francją byli pewni gry w kolejnej rundzie. Podopieczni Igora Kolakovicia wygrali, ale tylko jedną partię. Mieli swoje szanse także w kolejnej, ale w końcówce roztrwonili przewagę. Ostatecznie Irańczycy wygrali 3:1 i zrobili krok do awansu do trzeciej fazy mistrzostw świata. Musieli oni jednak czekać na wynik spotkania USA z Argentyną.

Dziękujemy, Argentyno

Nieoczekiwanie Argentyńczycy pokonali 3:2 USA, czym otworzyli Iranowi drogę do najlepszej szóstki turnieju. Pomogli także Polakom, którzy także są już pewni gry w kolejnej fazie mistrzostw. Amerykanie kończą bowiem rozgrywki z 14 punktami, mając ich tyle samo co nasi siatkarze. Ale reprezentacja USA przegrała już trzy razy, a Polacy, nawet jeśli ulegną Francji, będą mieli na koncie dwie porażki. To stawia ich wyżej w tabeli grupy E. Amerykanie będą więc na czwartej pozycji, naszych graczy na trzeciej jeszcze przed wieczornym meczem.

Z Francuzami Polacy zagrają więc tylko o pozycję w grupie. Jeśli wygrają dwa sety, wyprzedzą Irańczyków. Jeśli pokonają Francję 3:0 lub 3:1, wygrają grupę E i będą rozstawieni w losowaniu kolejnej fazy turnieju.

Brazylia pierwsza

W grupie F w pierwszej serii niedzielnych spotkań istotnym meczem był tylko pojedynek Rosjan z Brazylijczykami. Wygrany jednocześnie zwyciężał w grupie, a tym samym zapewniał sobie rozstawienie w losowaniu kolejnej fazy. Ostatecznie lepsi okazali się reprezentanci Brazylii, którzy ograli rywali 3:1. Obie drużyny zagrają jednak dalej.

Kto będzie trzecią drużyną, okaże się po wieczornym meczu Niemców z Kanadą (godz. 20.25). Tym pierwszym wystarczy wygrać dwa sety, by dołączyć do Rosji i Brazylii.

W ostatnim pojedynku pierwszej tury niedzielnych spotkań Finlandia pokonała Bułgarię 3:0.

Przypomnijmy, że po niedzielnych meczach nastąpi dzień przerwy w turnieju. Po nim stworzone zostaną dwie grupy po trzy zespoły, w których każdy zagra z każdym. Wyniki z poprzednich rund nie będą się liczyć, a do półfinałów awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Reprezentacje z trzecich miejsc zmierzą się w pojedynku o piątą pozycję.

TABELA GRUPY E:

TABELA GRUPY F:

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie rywalami Polaków będą jeszcze Francuzi (14.09).