MŚ w siatkówce. Losowanie jednak publiczne! Zmiana decyzji

W niedzielę wieczorem poznamy już wszystkich uczestników trzeciej rundy siatkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane są w Polsce. Poznamy też skład dwóch trzyzespołowych grup, które walczyć będą o awans do półfinałów. Początkowo losowanie nie miało być publiczne, ostatecznie decyzja została zmieniona.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Polscy siatkarze już awansowali do III rundy. Awans dało im zwycięstwo Argentyńczyków nad USA po tie-breaku. Z Francją grają o pierwsze miejsce w grupie.

W trzeciej rundzie mistrzostw świata zwycięzcy grupy E i F nie wpadną na siebie. Będą czekać na rywali. Pozostała czwórka trafi do jednego koszyka, z którego zostanie dolosowana do wspomnianych dwóch reprezentacji.

Tuż po ostatnich meczach II rundy odbędzie się losowanie kolejnej fazy. Początkowo miało się odbyć za zamkniętymi drzwiami. - Taką decyzję podjęła komisja FIVB. Chodzi o względy logistyczne. Trzeba to losowanie zrobić jak najszybciej, by drużyny mogły się przemieścić do innych miast, jeśli to będzie konieczne. Trzeba też ustalić plan treningów - wyjaśniał Janusz Uznański rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ta decyzja była mocno krytykowana, ok. godz. 20 rzecznik poinformował, że została zmieniona. - Specjalnie dla państwa zmieniliśmy decyzję, zapraszam wszystkich dziennikarzy do sali konferencyjnej (w łódzkiej atlas Arenie) na losowanie trzeciej fazy - powiedział.

Losowanie mają przeprowadzić szef komitetu organizacyjnego mistrzostw Serb Aleksandar Boricić oraz supervisor łódzkiej części imprezy Shanrit Wongprasert z Tajlandii. - Zaproszeni są też przedstawiciele zespołów, które już awansowały, czyli Francji, Rosji i Brazylii. Później dołączą kolejne osoby - kończy Uznański.

"Kat". Biografia Huberta Wagnera

Więcej o: