M¦ siatkarzy 2014. Wlazły zagra z Iranem mimo zapalenia spojówek

Wojciech Janas, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski, poinformował w pi±tkowy wieczór Sport.pl, że Mariusz Wlazły ma zapalenie spojówek. - Nie ma powodów do niepokoju, sytuacja jest opanowana, Mariusz zagra z Iranem - uspokaja rzecznik kadry Mariusz Szyszko. Relacja na żywo z sobotniego meczu w Sport.pl od godz. 20.15.

Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]

Na piątkowej kolacji z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską Wlazły miał załzawione oczy. Mateusz Romian, operator Sport.pl, został poproszony o nieświecenie lampą w atakującego. Janas wyjaśnił, że zawodnik leczy zapalenie spojówek.

Po kolacji próbowaliśmy ustalić, czy istnieje groźba, że Wlazły nie zagra z Iranem. W sobotę o godz. 15 nasze obawy rozwiał Szyszko. - Mariusz rzeczywiście ma problem ze spojówkami, ale sytuacja jest opanowana, na pewno zagra - powiedział nam rzecznik kadry.

Zwycięstwem nad Iranem Polacy mogą zapewnić sobie awans do trzeciej fazy mistrzostw świata, w której wystąpi sześć najlepszych drużyn. Porażka prawdopodobnie postawi ich w bardzo trudnej sytuacji przed niedzielnym meczem z prowadzącą w grupie E Francją.

Siatkarskie mistrzostwa ¶wiata potrwają do 21 września. W II rundzie Polacy zagrają jeszcze z Iranem (13.09) i Francją (14.09).

Więcej o: