M¦ w siatkówce 2014. Niemcy nie wystraszyli się 5 tys. kibiców z Finlandii

Niemcy wygrali niezwykle ważne spotkanie z Finlandi±. Zdobyte trzy punkty na pewno zabior± do drugiej rundy polskiego mundialu.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Jakie to szczęście, że Finowie trafili do śląskiej grupy mistrzostw świata! Biało-niebieska grupa fanów wypełnia Spodek pozytywnymi emocjami. Finów jest już na Śląsku około 5 tys. Gdy przed meczem z Niemcami goście ze Skandynawii odśpiewali hymn, to fińscy siatkarze musieli poczuć się jak w hali w Helsinkach. Po katowickim obiekcie co chwilę niosło się: "Suomi, Suomi!". Ten obiekt nigdy wcześniej nie gościł równie licznej i głośnej grupy kibiców z zagranicy.

Tyle że kibice to jedno, a to, co dzieje się na boisku, to drugie. Finowie przekonali się o tym już podczas meczu z Brazylią, gdy mieli za swoimi plecami równie żywiołowy doping, a nie ugrali choćby seta. Antti Sitala, kapitan Finów, mówił potem, że wygrana nad siatką kryje się w szczegółach i to właśnie one przesądziły o porażce jego drużyny.

Niemcy nie wystraszyli się głośnego wsparcia Finów. To zespół trenera Vitala Heynena nadawał ton rywalizacji od początku pierwszego seta. Finowie znowu mylili się w szczegółach. Tak jak wtedy, gdy wyrzucali w aut proste piłki w ataku.

Na szczęście zawodnicy trenera Tuomasa Sammelvuo nie mogli zwiesić głów. Nie przy takiej publice! Problemem Niemców po raz kolejny okazali się słabi rezerwowi. Gdy Finowie w końcu zasadzili się z blokiem na Gyorgi Grozera, to okazało się, że w drużynie Niemiec nie ma komu kończyć trudnych piłek. Jochen Schops, który zastąpił pierwszego atakującego niemieckiej drużyny, to jednak nie ta klasa.

Gdy ważyły się losy trzeciego seta, to właśnie Grozer wrócił na boisko i asem serwisowym przesądził o wygranej Niemców. Finowie próbowali w czwartym secie odwrócić losy rywalizacji, ale rywale zagrywali zbyt mocno i blokowali tak skutecznie, że nie dali im większych szans.

Finlandia - Niemcy 1:3 (20:25, 25:19, 24:26, 19:25)

Finlandia: Kunnari, Tervaportti, Siltala, Ojansivu, Lehtonen, Kerminen (l), Ma. Oivanen oraz Mi. Oivanen, Szumov, Esko.

Niemcy: Kaliberda, Kampa, Tille (l), Gunthor, Bohme, Schwarz, Grozer oraz Kuhner, Westphal, Steuerwald, Schops.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: