MŚ siatkarzy 2014. Narodowy już (prawie) gotowy. W środę rekonesans, w czwartek trening Polaków

W środowy wieczór polscy siatkarze zapoznają się z boiskiem na warszawskim Stadionie Narodowym, na którym w sobotę zagrają z Serbią w meczu otwarcia MŚ. Prace na obiekcie jeszcze trwają, ale w czwartek o godz. 18 podopieczni Stephane'a Antigi odbędą na nim dwugodzinny trening. Oficjalne zajęcia obu drużyn zaplanowane są na piątek.

To wiadomość nieoficjalna, ale pewna. Prace na Stadionie Narodowym przebiegają zgodnie z harmonogramem stworzonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Firma wynajęta do przygotowania obiektu na sobotnią imprezę nie skończyła jeszcze prac, ale w środę gotowe będzie już boisko.

Na wieczór zaplanowany jest jeszcze nie prawdziwy trening, ale rekonesans, na którym nasi zawodnicy będą mieli okazję zapoznać się z parkietem. W czwartek od godz. 18 do 20 odbędą się już na nim normalne, typowo siatkarskie zajęcia.

To niewiele czasu i okazji, by oswoić się z nietypowym jak na siatkówkę obiektem, ale na szczęście Polacy skorzystają z prawa gospodarza, by lepiej znać arenę meczu. Serbowie pierwsze i jedyne zajęcia na Narodowym przed meczem odbędą w piątek. Oczywiście tego dnia na stadionie pojawi się również zespół Antigi.

Zobacz wideo

Siatkarskie mistrzostwa świata zaczynają się 30 sierpnia od meczu Polska - Serbia na Stadionie Narodowym (godz. 20.15) i potrwają do 21 września. Grupowymi rywalami Polaków oprócz Serbów są siatkarze z Australii (zagramy z nimi 2.09), Wenezueli (4.09), Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09), z którymi nasz zespół zmierzy się we Wrocławiu.

W mistrzostwach zagrają 24 drużyny w siedmiu miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Finał zaplanowany jest na 21 września w Katowicach. Polska jest w szerokiej grupie faworytów.

Tekstowe relacje na żywo będziecie mogli śledzić Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Więcej o: