MŚ siatkarzy. Internauci o Kurku: Zwyczajnie nie dorósł do roli

Na selekcjonera Stephane'a Antigę spadła fala krytyki ze strony kibiców po tym, jak nie powołał na siatkarskie mistrzostwa świata Bartosza Kurka. Po odsłonięciu kulisów tej decyzji spora część czytelników Sport.pl zmieniła zdanie. Na Facebooku opinie wciąż są podzielone.

Mielewski ujawnia kulisy skreślenia Kurka

Nowe światło na sprawę Kurka rzuca tekst Jerzego Mielewskiego. "Osoby, które przez ostatnie miesiące były bardzo blisko reprezentacji, były świadkami kontestowania przez Kurka ćwiczeń i podobnych zachowań, na które żaden selekcjoner pozwolić sobie nie może" - pisał dziennikarz Polsatu Sport. "U ciebie już nigdy nie zagram" - miał nawet powiedzieć Kurek do Antigi.

"Na początku nie rozumiałem tej decyzji"

"Mogę tylko pogratulować trenerowi Antidze jego odważnej decyzji, którą podjął w kraju, gdzie o natychmiastową krytykę jest tak łatwo jak o deszcz, gdy już pada z nieba. Sport to sprawa nie tylko treningów, wyników, ale i postawy, i szacunku, tak dla trenera, jak i dla kolegów z zespołu. Jeśli zawodnik ma z tym problem, to trzeba mu pomóc w jego zrozumieniu i rozwiązaniu, dla jego własnego dobra" - komentuje nasz czytelnik podpisujący się dezydery56 .

Takich głosów jest więcej. "Przyznam, że o ile na początku nie zrozumiałem decyzji Francuza, o tyle wraz z napływem kolejnych informacji dochodzę do wniosku, że to była decyzja jedynie słuszna. Być może Kurek, gracz o niebywałym potencjale, zwyczajnie nie dorósł do roli, którą chciałem mu przypisać" - wtóruje augenthaler .

"Może w końcu każdy związek sportowy będzie miał psychologa, który będzie pracował z kadrą. Wtedy unikniemy zapewne podobnych sytuacji. Czasami wielcy nie radzą sobie w trudnych chwilach, a w takiej znalazł się Kurek. Szkoda" - pisze sylwester51

"Kurek, zjedz Monte"

W swoich komentarzach internauci często naigrywają się z Kurka, często nawiązując przy tym do telewizyjnej reklamy z udziałem siatkarza .

"Zjedz Monte, bo zaczynasz gwiazdorzyć" - napisała na Facebooku Monika Brodziak . "Za dużo Monte" - napisał Janek Wieprzkowski . "A jednak zostanie gwiazdą rocka!" - ironizuje hristomoltisanti .

"U pseudotrenera nie ma co się spinać"

Trochę inaczej rozkładają się głosy na Facebooku Sport.pl . Tu sporo komentujących wciąż trzyma stronę siatkarza.

"Bartek dał wam tyle wspaniałych chwil, medali i sukcesów, a wy go ciśniecie i popieracie jakiegoś żabojada, który nie wie nic o trenerce..." - pisze Bartosz Kumor . "'U ciebie już nigdy nie zagram' - ma racje, bo po MŚ Antiga nie będzie już trenerem" - wieszczy porażkę Michał Hajdasz .

"No i dobrze, u pseudotrenera nie ma co się spinać... Zobaczymy, czy wszyscy tak będą bronić Francuza, jak nie wyjdziemy z grupy" - w podobnym tonie pisze Michał Guzowski .

Siatkarskie mistrzostwa świata zaczynają się 30 sierpnia od meczu Polska - Serbia na Stadionie Narodowym i potrwają do 21 września. Grupowymi rywalami Polaków oprócz Serbów są siatkarze z Australii (2.09), Wenezueli (4.09), Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09).

Zobacz wideo

A co Ty sądzisz? Zagłosuj w sondażu i wypowiedz się w komentarzach.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Czy Stephane Antiga słusznie skreślił z kadry Bartosza Kurka?
Więcej o: