Mielewski odsłania kulisy skreślenia Kurka: "U ciebie już nigdy nie zagram"

Osoby, które przez ostatnie miesiące były bardzo blisko reprezentacji, były świadkami kontestowania przez Kurka ćwiczeń i podobnych zachowań, na które żaden selekcjoner pozwolić sobie nie może - pisze o kulisach rezygnacji z Bartosza Kurka Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport.

Mielewski to jeden z najlepiej poinformowanych siatkarskich dziennikarzy w Polsce. Od lat pracuje przy kolejnych siatkarskich reprezentacjach. W środę w felietonie odsłonił kulisy skreślenia Bartosza Kurka ze składu biało-czerwonych na mistrzostwa świata, które rozpoczną się już 30 sierpnia.

Mielewski przed sezonem reprezentacyjnym uważał, że Kurek będzie liderem polskiej reprezentacji, ale po kilku tygodniach zdanie zmienił. W felietonie na PolsatSport.pl opisuje, że Kurkowi nie spodobało się to, że musiał walczyć o miejsce w kadrze na MŚ i nie potrafił sobie poradzić z tym, że przegrywał rywalizację z mniej doświadczonymi siatkarzami. A do tego zachowywał się fatalnie. "Osoby, które przez ostatnie miesiące były bardzo blisko reprezentacji, były świadkami kontestowania przez Kurka ćwiczeń i podobnych zachowań, na które żaden selekcjoner pozwolić sobie nie może." - pisze Mielewski . Kurek rzucił też trenerowi "u ciebie już nigdy nie zagram".

Mielewski przypomina też, że problemy z Kurkiem miał poprzedni selekcjoner Andrea Anastasi. "- Po przegranych igrzyskach na zgrupowanie przyjechał inny Kurek - żalił się nam Anastasi. Włoski szkoleniowiec podkreślał, że dla niego dalej sportowo będzie liderem kadry, ale dodawał, że mentalnie Kurek przeszedł niekorzystną zmianę" - czytamy u Mielewskiego .

Mielewski nawołuje do tego, by Kurka nie skreślać i wyciągnąć do niego pomocną dłoń. "Ostentacyjne opuszczenie treningu w trakcie jego trwania to przejaw olbrzymiej desperacji." - uważa dziennikarz Polsatu Sport .

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: