MŚ w siatkówce. Jak zagrają w Bydgoszczy

W Łuczniczce odbędzie się osiem meczów (10, 11 oraz 13 i 14 września) drugiej rundy mistrzostw świata. Zagrają w niej cztery najlepsze zespoły grupy D, występującej we Krakowie oraz drużyny, które w gr. A (Wrocław - zagra tam Polska) zajmą miejsce trzecie i czwarte.

Choć mistrzostwa się nie rozpoczęły, można z dużym prawdopodobieństwem, wytypować sześć reprezentacji, które we wrześniu przyjadą do Bydgoszczy. Różnica poziomów, które prezentują uczestnicy, jest na tyle duża, że trafienie graniczy z pewnością.

Kibice siatkówki powinni zacierać ręce, bo zobaczą w Bydgoszczy bardzo dobre zespoły.

Rozpocznijmy, od ekip, które przyjadą z Krakowa. Tam, w pierwszej rundzie, zagrają Włochy, USA, Iran, Francja, Meksyk, Belgia. Pierwsze cztery drużyny z tej listy są faworytami. USA to zwycięzca Ligi Światowej 2014, Włosi - brązowi medaliści igrzysk w Londynie, Iran - pozbawił Polaków awansu do tegorocznego Final Six Ligi Światowej, a Francja jest zawsze groźna i ma wielu zawodników znanych z klubów PlusLigi.

Każdy z tych zespołów zmierzy się w bydgoskiej Łuczniczce z trzecią i czwartą ekipą gr. A. W niej zagrają: Polska Argentyna, Serbia, Australia, Tunezja, Wenezuela. Nie przyjadą do nas Polacy, nawet jeśli zajęliby 3. lub. 4 pozycję. Czwartą drużyną tej grupy powinna być Australia, sensacyjny pogromca biało-czerwonych na olimpiadzie w Londynie, a na 3. miejscu skończy raczej Argentyna. Polska i Serbia, jako zwycięzcy gr. A pojadą wówczas do Łodzi.

Podsumowując: w Bydgoszczy powinny się pojawić reprezentacje USA, Włoch, Iranu, Francji, Argentyny i Australii.

Spotkania zostaną rozegrane wg następującego schematu: 10 września A3 (3. zespół gr. A - D1 (1. zespół gr. D) i A4 - D2; 11 września A3 - D2 i A4 - D1; 13 września A3- D4 i A4 - D3; 14 września A3 - D3 i A4 - D1

Bilety na mecze w Bydgoszczy

Na każde z ośmiu spotkań drugiej rundy, które zostaną rozegrane w Łuczniczce bilety są tych samych cenach: 20, 30, 40 i 60 złotych. Różnice wynikają z miejsca na trybunach. Najtańsze są krzesełka na najwyżej położonych sektorach, a najdroższe - miejsca najbliżej boiska.

Bilety trzeba kupować przez internet - na platformie Ticketpro.pl

Godziny rozpoczęcia meczów w hali Łuczniczka podczas MŚ są identyczne każdego dnia: 16.30 i 20.15

Hala w Bydgoszczy

Osiem meczów MŚ 2014 zostanie rozegranych w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59. Obok hali znajduje się parking. Dojazd z dworca PKP tramwajami nr 2, 5 i 8. Z dworca PKS można przejść na piechotę przez kładkę na rzece Brda.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.